Városlista
2026. július 30, csütörtök - Judit

Hírek

2016. Január 13. 07:39, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Jó hír: csökkent a benzin és a gázolaj ára

Jó hír: csökkent a benzin és a gázolaj ára

Csökkentette bruttó 3-3 forinttal a 95-ös benzin és a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán a Mol Nyrt.

A csökkentéssel a 95-ös benzin átlagára 322-323 forintra, a gázolajé pedig 309-310 forintra mérséklődött.

Legutóbb január 6-án változtak az üzemanyagárak, akkor a benziné bruttó 3 forinttal emelkedett, a gázolajé nem változott.

A benzinár 2012. április elején érte el csúcsát, akkor egy liter átlagosan 451 forintba került. A gázolaj literje 2012. január közepén volt a legdrágább, átlagosan 449 forint.

Az autósok 15-25 forintos árkülönbséget is tapasztalhatnak a töltőállomásoknál.

Címkék: ár, üzemanyag, benzin, gázolaj

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld

Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is

Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.