Hírek
2013. Január 17. 14:27, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Jobbik: kaphassa készpénzben a fizetését minden munkavállaló!

A Jobbik törvénymódosításban kezdeményezi, hogy a jövőben ne legyen a munkavállalás feltétele a bankszámla, vagyis bármely munkavállaló - beleértve a kormánytisztviselőket és a közalkalmazottakat is - készpénzben is megkaphassa a fizetését - jelentette be Z. Kárpát Dániel csütörtöki sajtótájékoztatóján.
Az ellenzéki képviselő ismertette: javaslatukkal a bankok túlzott nyereségét akarják csökkenteni. Emlékeztetett arra, hogy a tranzakciós illeték áthárításával a legnehezebb sorsú emberek még rosszabb helyzetbe kerülnek, hiszen a fizetésük bankból történő felvételekor még egyszer fizetnek a pénzintézetnek azért, hogy hozzájussanak a pénzükhöz. A Jobbik szerint ez az eljárás elfogadhatatlan, ezért kell lehetővé tenni, hogy a munkavállalók készpénzben is megkaphassák fizetésüket.
Az ellenzéki párt számításai szerint ezzel a módszerrel éves szinten több 10 milliárd forint maradhatna az embereknél - tette hozzá Z. Kárpát Dániel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld
Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon
Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
2025. Szeptember 09. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Viktor levélben követeli az Európai Uniótól Magyarország határvédelmi költségeinek megtérítését
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.