Városlista
2026. május 24, vasárnap - Eszter

Hírek

2024. Szeptember 24. 08:02, kedd | Életmód
Forrás: MTI

Johnny Depp életműdíjat kap októberben a Római Filmfesztiválon

Johnny Depp életműdíjat kap októberben a Római Filmfesztiválon

Johnny Depp életműdíjat kap az októberi Római Filmfesztiválon, ahol legújabb rendezését is levetítik - számolt be róla a The Hollywood Reporter.

A színész-rendező Modi - Three Days on the Wing of Madness című filmje Amedeo Modigliani viharos életét idézi fel 1916 Párizsában, az első világháború idején. A produkció szereposztásában Riccardo Scamarcio, Al Pacino és Antonia Desplat látható. Az életrajzi dráma premierje kedden a San Sebastián-i Filmfesztiválon lesz, ezt követően mutatják majd be Rómában is.

A 19. Római Filmfesztivált október 16. és 27. között rendezik meg. Depp mellett a filmipar más hírességeit, köztük Viggo Mortensent és Francis Ford Coppolát is várják az örök városba, akik szintén elismerésben részesülnek majd.

Mortensen második rendezését, a The Dead Don’t Hurt című westernt kíséri el a fesztiválra. Coppolától pedig Megalopolis című sci-fit vetítik, amelynek főszerepét, az Új Róma megépítésén dolgozó ambiciózus tervezőt, Adam Driver játszotta.

Fotó: Wikipedia

Címkék: Johnny Depp

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 23. 16:00, szombat | Életmód

Felavatták a romjaiból újjáépített Bethlen-Rákóczi várat Gyimesbükkön

Felavatták a romjaiból újjáépített Bethlen-Rákóczi várat a Bákó megyei Gyimesbükkön (Ghimes-Faget).

2026. Május 23. 13:00, szombat | Életmód

XIV. Leó: a mesterséges intelligencia fejlődése az emberi lét értelme hanyatlásához vezet

A mesterséges intelligencia fejlődésével az emberi létezés értelme hanyatlását éljük meg, ami nem technológiai, hanem antropológiai kihívásnak számít

2026. Május 21. 17:00, csütörtök | Életmód

Június 20-án rendezik meg a Múzeumok éjszakáját

Június 20-án rendezik meg a Múzeumok éjszakáját, az ország legnagyobb kulturális eseményének idei nagykövete Mautner Zsófia gasztronómiai szakíró, kiemelt városa pedig Sopron lesz.

2026. Május 20. 12:00, szerda | Életmód

Gajdos László: a BYD a szegedi gyára építése során megszegte a környezetvédelmi engedélyben előírt kötelezettségeit

A BYD a Szegeden létesítendő gyár építése során súlyosan megszegte a környezetvédelmi engedélyben előírt kötelezettségeit - írta Gajdos László élőkörnyezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.