Hírek
2012. Május 17. 14:11, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Jön a Facebook részvény

Már csak egyet kell aludni, és jön az utóbbi évtized egyik legjobban várt részvénykibocsátása.
A Facebook nagy napja ugyanakkor egyelőre csak azt dönti el, hogy a részvényekre mennyire ugranak rá, a cég fenntarthatóságára egyáltalán nem ad választ. A profi befektetőknek és szakértőknek pont ez a baja.
Az utóbbi időszakban csökkent a bevétel növekedés intenzitása, és egyesek ezt úgy értékelik, hogy a közösségi háló valaminek a végére ért. A nagy esély talán az lenne, ha a kínai piacon is megvethetné a lábát, de addig marad az alkalmazások fejlesztése, és a remény, hogy a kisbefektetőkön kívül majd a nagyok is elkezdenek újra fantáziát látni benne.
A tőzsdére lépés előtt egyfajta figyelmeztető jel, hogy a világ egyik legnagyobb vállalata, a General Motors a Facebookos hirdetései beszüntetését tervezi, márpedig ez jó pár millió elvesztését jelentené, méghozzá dollárban. Mark Zuckerberget ez persze nem zavarja, élvezi a befektetői road-showját övező felhajtást. Néhány szakértő nagyon bízik a Facebookban és bíztat. Más hozzáértők szerint viszont ez dotcom lufi, amit pár hétig még fújnak, aztán nagyot pukkan és két év múlva elhallgat.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza
Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -
2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld
Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport
A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.