Városlista
2026. július 16, csütörtök - Valter

Hírek

2019. December 17. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Jövőre elkezdődhet a komlói börtön építése

Jövőre elkezdődhet a komlói börtön építése

Jogerőssé vált az ötszáz férőhelyes új komlói büntetés-végrehajtási intézet építési engedélye - közölte a mecseki város önkormányzata hétfőn az MTI-vel, jelezve: jövőre a tényleges munka is elkezdődhet.

A közlemény szerint a Baranya Megyei Kormányhivatal döntésével jogerőre emelkedő engedély értelmében az eredeti terveknek megfelelően ötszáz férőhelyes épület és a kapcsolódó kiegészítő infrastruktúra épülhet meg.

Komlót 2015-ben választotta ki a Belügyminisztérium és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP) az országos férőhelybővítési program egyik helyszíneként. Kitértek arra, hogy a félezer, büntetését töltő elítéltet befogadó intézmény több mint kétszáz munkahelyet teremt a városban.

Az önkormányzat közlése szerint az építkezés azért nem tudott eddig elkezdődni, mert a BVOP közbeszerzéseire rendre magasabb árajánlatok érkeztek, mint a rendelkezésre álló összeg. Mint írták, a kormány idén úgy döntött, hogy biztosítja a hiányzó pénzt, ezután előbb az önkormányzat adta át állami tulajdonba az építési telket, most pedig az engedélyezési eljárás zárult le.

A közleményben Polics József (Fidesz-KDNP) polgármestert idézve azt írták: fontos a beruházás a település számára, hiszen "jól fizető és stabil munkahelyeket hoz". "Mivel a BVOP a beruházó, ezért a kivitelező kiválasztására az önkormányzatnak nincsen befolyása, de bízunk benne, hogy sikerrel zárul a legújabb beszerzés és jövőre a tényleges munka is elkezdődhet a Körtvélyes és Mecsekfalu közötti területen."

Címkék: építés, börtön, komló

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 15. 11:00, szerda | Belföld

Felmentette a MÁV igazgatósági elnökét Vitézy Dávid

Keddi hatállyal felmentette Lepsényi István eddigi igazgatósági elnököt és Parragh László igazgatósági tagot Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld

Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok nagykereskedelmi ára

Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok literenkénti nagykereskedelmi ára: a benzin bruttó 14 forinttal, a gázolaj bruttó 7 forinttal drágul - írta a holtankoljak.hu kedden.

2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld

Az Európai Bizottságtól várja a Fidesz, hogy elítélje a kormányt

A Tisza-kormány Európában példátlan módon bontja le a magyar demokráciát, korlátozza a demokratikus politikai versenyt és szűkíti a választójogot Magyarországon

2026. Július 15. 07:39, szerda | Belföld

Vb-2026 - Spanyolország a franciák legyőzésével a döntőben

Az Európa-bajnok spanyol válogatott 2-0-ra legyőzte a francia csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság dallasi elődöntőjében.