Városlista
2025. október 19, vasárnap - Nándor

Hírek

2018. Július 22. 08:11, vasárnap | Helyi
Forrás: infoesztergom.hu

Jövőre kezdődhet a strand milliárdos felújítása

Jövőre kezdődhet a strand milliárdos felújítása

A Szent István strandfürdő felújításának több részletéről és ütemezéséről is döntöttek Esztergom képviselői a minap.

Mára már teljesen egyértelmű, hogy a 100 éves fedett uszoda és a majdnem száz éves nagymedence, valamint a kiszolgáló egységek felújítása elkerülhetetlen. A nagymedence hidraulikája például rossz, kialakítása nem is a mai igénynek megfelelő. Ráadásul vízforgató berendezés is szükséges, teljes gépészettel.

A tervek készítésekor nyilvánvalóvá vált, hogy a kivitelezés első lépcsőjének kalkulált bekerülési összege érdemben nem szorítható le bruttó 1 milliárd forint alá.

Az első ütemben a több mint 700 négyzetméter alapterületű gépészeti tér besüllyesztése valósul majd meg a talajvízszint alá, speciális technológiával. Ebben a gépészeti térben kap helyet majd a meglévő medencék és a gépészeti térre építendő 1 méter vízmagasságú gyermek tanmedence vízforgató gépészete.

A második és harmadik ütemben fűtések, keringtetések és egyéb gépészeti egységek lesznek telepítve. A gépészeti tér elhelyezéséhez elbontják a jelenlegi pénztárat – öltöző és vizesblokk épületcsoportot, melyeket konténeres felállásban más helyen ideiglenesen kapnak majd helyet ebben a fázisban. Egyúttal ebben az ütemben támasztják majd meg a szakemberek a fedett uszoda végfalait.

A kormány „A Dunakanyar kiemelt turisztikai fejlesztési térség meghatározásáról, valamint a térségben megvalósítandó egyes fejlesztésekről” című határozatának köszönhetően a „Szent István műemlékfürdő fejlesztése” címen 5 milliárd forintot nevesít, melyből az önkormányzat jövőre kezdi meg a beruházást.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 15. 13:56, szerda | Helyi

FÚZIÓ ’25

Öt szervezet részvételével sikeresen lezajlott vármegyénkben az ez évi Fúzió-gyakorlat.

2025. Október 06. 09:39, hétfő | Helyi

TE DÖNTESZ – VALÓS TÖRTÉNETEKKEL A DROGPREVENCIÓÉRT

a tatai Magyary Zoltán Művelődési Központ adott otthont a Te döntesz című drogprevenciós színházi előadásnak, melynek során több száz középiskolás kapott lehetőséget arra, hogy szembenézzen a drogfüggőség valóságával

2025. Szeptember 30. 21:34, kedd | Helyi

Richter TETT Természettudományos Nap Dorogon

A Richter TETT Természettudományos Nap szeptember 25-én Dorogra is eljutott, melynek keretében közel 200 tanuló tíz turnusban vett részt programokon a művelődési házban.