Hírek
2012. Március 26. 14:05, hétfő |
Külföld
Forrás: OrientPress
Újra fókuszban az európai válság
Minimális mozgásokkal indul a hét a részvény és nyersanyagpiacokon. A befektetők elsősorban a dollár gyengülésére figyelnek. Az amerikai deviza elsősorban a heti jegybanki kommentárokra vár.
A hongkongi tőzsdén lejtmenetbe kezdtek a pénzügyi részvények, ez akár rossz előjele is lehet a következő napok kereskedésének. A befektetők figyelme ismét könnyen az európai válság felé fordulhat, miután elképzelhető, hogy Spanyolországnak és Portugáliának további nemzetközi segítség kell. Közben a Welt am Sonntag azt írja, hogy Portugália hamarosan további 15 milliárd eurós nemzetközi segélyben részesülhet. Állítólag a trojka azt javasolja, hogy Portugália már áprilisban megkapja a következő hitelrészletet. A trojka úgy véli, hogy a költségvetési kiigazítás rendben halad, ugyanakkor a kedvezőtlen reálgazdasági helyzet miatt jelentősek a kockázatok.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 14:00, péntek | Külföld
Donald Trump: csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik az iráni uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel
Csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik a lebombázott iráni atomlétesítményekben rekedt dúsított uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.
2026. Június 05. 11:00, péntek | Külföld
Ukrajnai háború - Zelenszkij Putyinnak címzett nyílt levélben sürgette a háború lezárását
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön Vlagyimir Putyin orosz államfőnek címzett nyílt levelében sürgette a háború lezárását és a vezetők közti közvetlen tárgyalásokra való áttérést
2026. Június 04. 12:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot a képviselőház
Donald Trump amerikai elnök háborús döntési hatáskörének korlátozásáról, az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot az amerikai képviselőház szerdán.
2026. Június 04. 11:00, csütörtök | Külföld
Orosz külügyi szóvivő: Moszkva kész a pragmatikus kapcsolatépítésre Magyarországgal
Oroszország készen áll arra, hogy pragmatikus kapcsolatokat építsen ki Magyarország új kormányával - jelentette ki Marjia Zaharova orosz külügyi szóvivő a RIA Novosztyi hírügynökség által csütörtök hajnalban kiadott nyilatkozatában.
