Városlista
2025. július 7, hétfő - Appolónia

Hírek

2015. Augusztus 10. 08:41, hétfő | Helyi
Forrás: Sajtóközlemény

Kabinetfőnöki gyanúsítás - Polgármesteri közlemény

Kabinetfőnöki gyanúsítás - Polgármesteri közlemény

Az Esztergomi Jobbik 2015. augusztus 7-én megjelent közleményével kapcsolatban az alábbiakról szeretném tájékoztatni az érintetteket és elsősorban Esztergom polgárait:

A közleményben hivatkozott, dr. Endre Szabolccsal szembeni rendőrségi gyanúsításról a kabinetvezető munkáltatója – amely nem a polgármester, hanem a jegyző, illetve az aljegyző – hivatalos értesítést tudomásom szerint a mai napig nem kapott.

Ennek megfelelően az önkormányzat, illetve a polgármesteri hivatal ezúttal is, ahogyan a tavalyi választások óta mindenkor, a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően fog eljárni.

Fentiek alapján tájékoztatom Önöket, hogy a közleményben írt, a próbaidő meghosszabbítására vonatkozó kérelemre nincs törvényi lehetőség, a Kttv. 46. § (2) bekezdése alapján a próbaidő nem hosszabbítható meg.

A közleményben szereplő további kérésnek, miszerint a Kttv 64/A. § alapján a méltatlansági eljárást haladéktalanul indítsam meg, a vonatkozó törvények értelmében nem áll módomban eleget tenni. E munkáltatói jogkör nem a polgármestert, hanem kizárólag a jegyzőt (aljegyzőt) illeti meg, aki minden bizonnyal megindítaná – a vonatkozó jogszabályok alapján nincs is mérlegelési lehetősége – az eljárást, ha annak törvényi feltételei egyértelműen fennállnának, azaz a nyomozóhatóság részéről bármilyen hivatalos értesítés érkezne, vagy a törvényi kötelezettségének megfelelően az érintett köztisztviselő a munkáltatójának jelezné azt.

Tisztelettel szeretném továbbá megkérni a közlemény kiadóit, hogy sajtóhírek alapján ne próbáljanak politikai tőkét kovácsolni, különös tekintettel a korábbi, Esztergomot sújtó, parttalan vitákkal, háborúskodással telt évekre.

Romanek Etelka
polgármester

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi

Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa

Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.

2025. Július 02. 21:55, szerda | Helyi

Már elérhető a Richter Tudományos Show teljes felvétele

2025. Június 25. 13:01, szerda | Helyi

A Múzeumok Éjszakája egyik legnépszerűbb esztergomi programja idén is a Richter Tudományos Show volt

Izzó tudományos kísérlet, lélegzetelállító fényfestés, csodás orgonakoncert, megelevenedő történelem és elragadó kiállítások .

2025. Június 05. 17:59, csütörtök | Helyi

Nagy döntést hozott a Richter, óriási változás vár Dorogra

Új korszak veszi kezdetét a Richternél – ennek részleteit nemrég jelentette be Magyarország legfontosabb gyógyszeripari vállalata. A Richter Gedeon Nyrt. hatóanyaggyártásának központja Dorog lesz.