Hírek
2022. Július 07. 10:03, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Kábítószert szállító egyedi merülődrónokat foglalt le a spanyol rendőrség

Kábítószer szállításra alkalmas egyedi merülődrónokat foglaltak le a spanyol hatóságok Andalúzia déli részén - közölte a rendőrség kedden.
A közlemény szerint Castellar de la Frontera területén több raktárban drónokat és kisebb méretű, félig merülő tengeralattjárókat találtak, amelyek belső kialakítása lehetővé tette, hogy akár 200 kilogramm kábítószert csempésszenek benne a Gibraltári-szoroson át Európába távvezérléssel.
Mint kiderült, a térségben külön bűnbanda szakosodott arra, hogy újfajta, drogcsempészetre alkalmas, titkos rekesszel ellátott eszközöket állítson elő spanyol és nemzetközi bűnszervezetek megrendelésére.
A raktárból előkerült három egyedi merülődrón közül kettő félkész állapotban volt, egyet viszont már befejeztek és francia drogcsempészeknek adták volna tovább.
A rendőrség beszámolója szerint a nyomozás tavaly áprilisban vette kezdetét, az akció során tíz olyan járművet találtak, amelyekben speciálisan kialakított rejtekhelyek voltak a drog számára. Nyolc házkutatás során 150 kilogramm kábítószert és 157 ezer euró készpénzt foglaltak le.
Málagában, Cádizban és az észak-afrikai Ceuta spanyol autonóm városban nyolc embert vettek őrizetbe, közülük hatan már előzetes letartóztatásba kerültek, kábítószer-csempészettel és bűnszervezetben való részvétellel gyanúsítják őket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 19. 09:01, vasárnap | Külföld
Donald Trump és politikája ellen tüntettek az Egyesült Államok számos nagyvárosában
Donald Trump elnök és politikája elleni tiltakozásul összehangolt tüntetéseket tartottak az Egyesült Államok számos nagyvárosában szombaton.
2025. Október 19. 08:57, vasárnap | Külföld
kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg az USA
Az amerikai hadsereg feltételezett kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg - közölte Donald Trump elnök szombaton.
2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld
Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre
Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.