2024. május 3, péntek - Tímea

2017. Március 16. 07:48, csütörtök | Helyi
Forrás: InfoEsztergom.hu/Szent György Vívó Egyesület

Karddal vívott esztergomi sikerek

A hét végén az utánpótlás korú kardozók következő versenyére Esztergomban került sor. Ezen a Szent György Vívó Egyesület fiatal vívói szép sikereket értek el.

Engelbrecht Patrik az idény szinte összes versenyén a legjobb 8 közé jutott, ezért az esélyesek terhével lépett pástra az újonc fiúk mezőnyében. A 61 kardozó részvételével induló selejtezők után magabiztosan vívott a direkt kieséses táblán is, az egyenes ágon került a legjobb nyolc közé. Itt is folytatta a jó vívást, és a legjobb négy közé verekedte magát. A döntőbe jutásért azonban ellenfele az asszó elején nagyon elhúzott. Patrik óriási küzdelemben egyenlített, az asszó végét azonban sajnos ellenfele jobban bírta. Így az esztergomi fiú a 3. helyen végzett, és a ranglistán megőrizte a 6. helyét.

Juhász Anna a lányok 45 fős újonc mezőnyéből kiváló vívással sok erős ellenfelét legyőzve került a legjobb nyolc közé. Ott csak a végső győztes bizonyult jobbnak nála, így a 6. helyen végzett. Ezzel, és az előző versenyek teljesítményével kivívta, hogy a legjobbak kerüljön, és meghívást kapott a következő válogatott edzőtáborba is.

2024. Május 02. 18:36, csütörtök | Helyi

Elindult a "piskóta" körforgalom építése Esztergomban

Április 30-án indult a Dobogókői út – Petőfi Sándor út – Terézia utca – Kálvária út kereszteződésénél a körforgalom építése.

2024. Május 02. 18:34, csütörtök | Helyi