Hírek
2021. Május 29. 08:34, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Keddtől lehet pályázni a külföldi továbbtanulást támogató Stipendium Peregrinum ösztöndíjra
Az ösztöndíjra olyan diákok pályázhatnak, akiket már felvettek a világ legjobb egyetemeinek valamelyikére alap- vagy mesterképzésre.
A Nemzeti Tehetség Programból finanszírozott ösztöndíj a tandíjat teljes egészében fedezi, emellett a diákok egyéb költségeihez is hozzájárul. A sikeresen pályázók egy tanévre kapnak ösztöndíjat, de minden évben lehetőségük van újra jelentkezniük, így akár a teljes képzési időszak alatt az ösztöndíj segítségével tanulhatnak. A támogatás felső határa 30 millió forint.
Az ösztöndíj egyik feltétele, hogy amennyi időt finanszírozott az állam, annyi időt Magyarországon kell tölteniük a fiataloknak.
A pályázati lehetőségről Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter nyilatkozott a közmédiának pénteken.
A miniszter beszámolt arról is, hogy a diákok egyik népszerű célpontja az Egyesült Királyság: a jelenlegi 17 ösztöndíjasból 14-en ott folytatják tanulmányaikat.
Az ösztöndíjra a www.ntk.hu honlapon lehet majd jelentkezni. A kiválasztottak július első napjaiban táborban vesznek részt, majd egy szakmai, független bíráló bizottság választja ki közülük a végső nyerteseket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
2026. Május 18. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de nem értenek a dologhoz
Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de \"16 év kormányzás után sem értenek a dologhoz\"
2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld
Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert
Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.
