Hírek
2016. Szeptember 09. 07:45, péntek |
Belföld
Forrás: mti - MTI Fotó: Máthé Zoltán
Késsel fenyegetőzött egy férfi a budai Várban

Katonai rendészek fékeztek meg egy késsel hadonászó férfit a budai Várban, a Mátyás-templom mellett csütörtök délután - tájékoztatta a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-t.
A közlemény szerint a Magyar Honvédség Katonai Rendészeti Központ járőröző rendészeit a járókelők értesítették. A katonai rendészek a férfit lefogták, elvették a kését és értesítették a rendőrséget, majd a férfit további intézkedésre átadták a hatóságoknak.
A Magyar Honvédség tavaly ősz óta van jelen fokozott mértékben katonai rendész járőrökkel az ország különböző közterületein. Már több alkalommal léptek közbe az állampolgárok védelmében - írta a HM.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton
2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld
Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.