Hírek
2014. Április 30. 09:22, szerda |
Helyi
Forrás: MTI
Készültségben a szonda és a traffipax – fokozott ellenőrzés az utakon

Fokozott rendőri jelenlétre kell számítani Magyarország közútjain a négynapos hosszú hétvégén - közölte a rendőrség. Az egyenruhások ezúttal is kiemelt figyelmet fordít az ittas vezetők és gyorshajtók kiszűrésére.
Az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálatának közleménye szerint az idei húsvéti ünnepek alatt megtartott kampány eredményei után a május 1-4 közötti időszakban ismét fokozott rendőri jelenlétre kell számítani a közutakon.
A rendőrség kiemelt figyelmet fordít a gyorsforgalmi úthálózat, a főútvonalak forgalmának folyamatosságára, valamint a forgalmi torlódások megelőzésére.
Az ellenőrzés a gépjárművezetők mellett kiterjed a motorkerékpárosokra és a kerékpárosokra is. A rendőrség kiemelt figyelmet fordít az agresszív, vagy ittas állapotban közlekedő, szabályszegő gépjárművezetők kiszűrésére, a passzív biztonsági eszközök használatának ellenőrzésére.
„A cél a közlekedési balesetek megelőzése, a közlekedésben résztvevők biztonságérzetének növelése, valamint a zavartalan közlekedés biztosítása” - fogalmazott a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 02. 09:38, szerda | Helyi
TÖBB TUCAT BALHÉÉRT FELELHET
A tatabányai nyomozók befejezték az eljárást az ellen a 26 éves férfi ellen, aki lopásokat, rablást, garázdaságot és testi sértést is elkövetett.
2025. Március 25. 23:26, kedd | Helyi
Richter TETT-mesepályázat – Díjazták a legjobb természettudományos meséket
2025. Március 25. 09:58, kedd | Helyi
KERESSÜK A SZEMTANÚKAT ÉS A BALESET OKOZÓJÁT
Az ismeretlen járművezető áttért a szemközti forgalmi sávba, ahol érintőlegesen ütközött egy másik járművel.
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.