Hírek
2019. Január 14. 07:54, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Kétszázmillió forintnyi drogot foglaltak le a rendőrök Óbudán

Kétszázmillió forint értékű ecstasy tablettát és kokaint foglaltak le Óbudán - tájékoztatta a rendőrség hétfőn közleményben az MTI-vel.
A nyomozók 2018 végén arról szereztek információt, hogy F. Árpád 46 éves szentendrei lakos Hollandiában kábítószert vásárol, amelyet Magyarországra szállíttat és értékesít.
A drogot F. M. Éva 69 éves csanádpalotai lakos egy bérelt autóval szállította, míg a kábítószert F. F. Krisztián 26 éves budapesti autószerelő rejtette el a kocsiban. A drogot egy III. kerületi ingatlanban tárolták, amelyre P. Rudolf 28 éves budapesti lakos felügyelt.
A rendőrök szombat este egy óbudai társasház mélygarázsában éppen az elrejtett kábítószer kiszerelése közben érték tetten a bűnszervezet tagjait. Az autó mellett két zacskóban - összesen 4 kilogrammnyi - ecstasy tablettát, külön csomagolva pedig 1,1 kilogramm kokaint találtak a nyomozók. A jármű első lökhárítójából további 13 zacskóban több tízezer darab - összesen 16,1 kilogrammnyi - ecstasy tabletta került elő.
A raktárként használt lakásban a rendőrök elfogták P. Rudolfot, a kutatás alkalmával pedig 4,5 kilogramm kokaint találtak, valamint 94,5 millió forint készpénzt, valutát. A garázsban, illetve a lakásban lefoglalt kábítószer - súlya alapján - meghaladhatja a különösen jelentős mennyiség alsó határát.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai a bűnszervezet tagjainak otthonaiban kutatásokat tartottak, és a bűncselekményhez köthető tárgyi bizonyítékokat, valamint a kábítószer-kereskedelemből szerzett vagyontárgyakat és egy nagy értékű luxusautót foglaltak le. Az akcióval egy időben a BRFK munkatársai Csömörön elfogták P. László 47 éves budapesti lakost, aki összefüggésbe hozható a bűncselekménnyel. A férfinél a rendőrök csekély mennyiségű kábítószergyanús anyagot találtak.
A nyomozók mind az öt személyt gyanúsítottként hallgatták ki, majd - P. László kivételével - bűnügyi őrizetbe vették őket és előterjesztést tettek letartóztatásuk indítványozására.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Kövér László: mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében történelmi siker
Mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében véve egy történelmi siker, amelyben, bár nemcsak a Fidesz vett részt, de tagjai sok tekintetben úttörők voltak