Hírek
2016. Szeptember 06. 07:59, kedd |
Helyi
Forrás: mti
Kiállítás a 20. Esztergomi Fotográfiai Biennálé alkotásaiból

A kiállításra érdemesnek tartott képek nagy száma miatt két helyszínen, a Vármúzeumában és a Duna Múzeumban tekinthetők meg péntek délutántól a 20. Esztergomi Fotográfiai Biennáléra érkezett alkotások.
A kiállítás megnyitása után átadták a biennálé Megfoghatatlan című pályázatának díjait. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának 500 ezer forintos fődíját Kéri Gáspár kapta, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) hasonló összeggel díjazta Hamarits Zsolt munkáját.
A Magyar Fotóművészek Szövetségének díját Pólya Zsombor vehette át, díjazták továbbá Palkó Anna, Seres Géza és Varga Tamás alkotásait. A pályázatra összesen 126 mű érkezett, ebből a két helyszínen 79 alkotást tekinthetnek meg a látogatók október másodikáig.
A kiállítást megnyitó Balla András Balogh Rudolf-díjas fotográfus, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja emlékeztetett arra, hogy az STB csoport tagjaként Sipeki Gyulával és Tamási Péterrel 1976. februárjában határozták el az első biennálé megrendezését, mely az eltelt évtizedekben az ország egyik legrégebben működő, rangos fotográfiai rendezvényévé vált.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 02. 21:55, szerda | Helyi
Már elérhető a Richter Tudományos Show teljes felvétele
2025. Június 25. 13:01, szerda | Helyi
A Múzeumok Éjszakája egyik legnépszerűbb esztergomi programja idén is a Richter Tudományos Show volt
Izzó tudományos kísérlet, lélegzetelállító fényfestés, csodás orgonakoncert, megelevenedő történelem és elragadó kiállítások .
2025. Június 05. 17:59, csütörtök | Helyi
Nagy döntést hozott a Richter, óriási változás vár Dorogra
Új korszak veszi kezdetét a Richternél – ennek részleteit nemrég jelentette be Magyarország legfontosabb gyógyszeripari vállalata. A Richter Gedeon Nyrt. hatóanyaggyártásának központja Dorog lesz.
2025. Június 04. 09:47, szerda | Helyi
ÚJABB CSAPÁS AZ ILLEGÁLIS HULLADÉKLERAKÓKRA
Célzott ellenőrzéssorozattal léptek fel az illegális autóbontás és hulladéklerakás ellen az Ács-Bábolna Rendőrőrs munkatársai.