Hírek
2022. November 24. 07:55, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Kilencpárti egyeztetést kezdeményezett Pintér Sándor az egészségügyi törvény vitája előtt
Az egészségügyi törvény parlamenti vitáját megelőzően kilencpárti egyeztetést kezdeményezett Pintér Sándor belügyminiszter annak érdekében, hogy személyesen adjon tájékoztatást a törvényjavaslat céljáról, tartalmáról a parlamenti frakciók vezetőinek, szakpolitikusainak, szakértőinek - tájékoztatta a Belügyminisztérium (BM) szerdán az MTI-t.
A közlemény szerint az egyeztetésen - a belügyminiszter mellett - ott volt Rétvári Bence parlamenti, Felkai László közigazgatási és Takács Péter egészségügyi államtitkár, az Országos Kórházi Főigazgatóság és az Országos Mentőszolgálat vezetői, hogy minden kérdésre gyors és pontos szakmai választ kaphassanak a frakciók.
Azt írták: az egyeztetésre a Fidesz- és a KDNP-frakción kívül az LMP és a Mi Hazánk Mozgalom frakciójából ment el országgyűlési képviselő, az MSZP szakértőkkel képviseltette magát. "A DK, a Jobbik, a Momentum és a Párbeszéd egész egyszerűen nem vett részt az egyeztetésen" - tette hozzá a minisztérium.
"Jól mutatja a baloldal kétszínűségét és felkészületlenségét, hogy folyamatosan az egyeztetéseket kérik számon a kormányon, de amikor meghívást kapnak egy szakmai egyeztetésre, akkor arra a baloldali pártok többsége el sem megy" - fogalmaztak.
Megjegyezték: a baloldali politikusok "Budapesttől Brüsszelig az egyeztetések fontosságáról papolnak, amikor pedig lehetőségük van rá, nem hajlandóak egy asztalhoz ülni a kormányzattal". Pedig az ágazat szakmai vezetői azért voltak jelen, hogy minden érdemi, szakmai kérdést megválaszoljanak.
"Ismét bebizonyosodott, hogy a baloldalt csak a rémhírterjesztés, a politikai adok-kapok érdekli, az érdemi párbeszédet bojkottálják. Nem az egészségügy jövője, hanem a politikai hangulatkeltés fontos számukra. Ami nem a látványos médiaakciók vagy az üres szlogenek terepe, oda nem mennek el. Folyamatosan támadják az egészségügyi módosításokat, de most önmagukat leplezték le azzal, hogy érdemi indok nélkül távol maradtak. Szomorú látlelet a baloldal képmutatásáról" - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
