Hírek
2014. Október 17. 07:50, péntek |
Helyi
Forrás: lvp/MTI
Kilencvenhat választási eredményt támadtak meg – megyénkben és Esztergomban is
Megtámadták a vasárnapi választás után Esztergomban a 10-es választókerület két körzetének, megyénkben pedig a megyei közgyűlésnek az eredményét is.
A vasárnapi önkormányzati és nemzetiségi választás 96 eredményét támadtak meg csütörtök délig: 23 településen a polgármester-választás, 17 településen az egyéni listás választás, 16 település 49 egyéni választókerületében a képviselő-választás, továbbá egy megyei közgyűlés, valamint hat települési nemzetiségi választás eredménye ellen érkezett jogorvoslati kérelem - derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
A tájékoztatás szerint a következő települések polgármester-választási eredményét támadták meg: Kórós, Sumony, Biharugra, Kétegyháza, Mezőkovácsháza, Ózd, Mezősas, Recsk, Esztergom, Nógrádkövesd, Rétság, Zabar, Cegléd, Diósd, Kerepes, Tápiószele, Tákos, Dombóvár, Becsvölgye, Csörnyeföld, Rigyác, Zalaigrice és Zalamerenye.
Az egyéni listás választás eredményét 17 településen támadták meg: Sumonyban, Kétegyházán, Körösladányban, Sályon, Balinkán, Mezősason, Recsken, Kunmadarason, Rétságon, Csörögön, Inárcson, Nagytarcsán, Csörnyeföldén, Lispeszentadorjánon, Rigyácon, Zalaigricén és Zalalövőn.
Tizenhat település 49 egyéni választókerületében is van jogorvoslati kérelem a választás eredménye ellen, így Budapest XVIII. kerületében, Pécsen, Gyomaendrődön, Szarvason, Ózdon, Dunaújvárosban, Győrben, Mosonmagyaróváron, Szolnokon, Tiszafüreden, Esztergomban, Cegléden, Kerepesen, Pilisen, Vácon és Szombathelyen.
A megyei közgyűlések közül egyedül a komárom-esztergomi eredményét támadták meg.
A települési nemzetiségi választás eredményével szemben hat helyen éltek jogorvoslati kérelemmel: Sükösdön, Egerben, Kerepesen, Bonyhádon és Zalaegerszegen a roma, míg Budapest VIII. kerületében az örmény választás eredményét támadták meg.
Kapcsolódó cikk:
A demokrácia alapja a választások tisztasága
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 10:00, vasárnap | Helyi
A cseh kormányfő bízik abban, hogy a magyar miniszterelnökkel együttműködve sikerül megújítani a V4-eket
A cseh kormányfő örömmel várja az együttműködést Magyar Péter új magyar miniszterelnökkel és bízik abban, hogy együtt sikerül felújítani a visegrádi együttműködést.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
