Hírek
2011. Július 04. 14:21, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Kilencvennyolc éves korában elhunyt Habsburg Ottó
Hétfő reggel bajorországi otthonában elhunyt Habsburg Ottó, az utolsó magyar király és osztrák császár legidősebb fia.
A Páneurópai Unió elnöke, az Európa Parlament alelnöke hétfő reggel hunyt el bajorországi otthonában - közölte a szóvivője.
Habsburg Ottó német, osztrák és magyar állampolgár is volt. Húsz évig - 1979-től 1999-ig - a bajor Keresztényszociális Unió képviselője volt az Európai Parlamentben, ahol rendszeresen kiállt a kelet-európai országok érdekeiért, a kisebbségi jogokért, 1989 után pedig az Európai Unió bővítéséért.
Orientpress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld
Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban
A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.
2026. Július 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: a Tisza-kormány átfogó adóügyi módosító csomagot nyújtott be a parlamentnek
2026. Július 19. 08:34, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás aláírja a 17. alaptörvény-módosítást
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírja az alaptörvény tizenhetedik módosítását. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
