Hírek
2018. November 20. 10:30, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Kisiklott egy személyvonat Barcelona közelében, vannak áldozatok

Kisiklott egy személyvonat kedden Barcelona közelében, a rendőrség közlése szerint a balesetben egy ember meghalt, és legalább öten könnyebben megsérültek.
A Terrassa és Manresa városok között közlekedő járaton 131-en utaztak, amikor a baleset bekövetkezett, és a hat vagonból kettő kisiklott.
Az első szakvélemény szerint földcsuszamlás okozhatta a balesetet, és ennek okaként az elmúlt napok heves esőzéseit valószínűsítik.
Montse Font, a barcelonai polgári védelem szóvivője a spanyol közszolgálati televízió reggeli műsorában elmondta: a tűzoltóknak sikerült mindenkit kimenekíteniük a vonatokból, de még többen orvosi vizsgálatra várnak.
Megerősítette, hogy a balesetben az egyik utas veszítette életét.
Az érintett vasúti szakaszon szünetel a forgalom.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 20. 09:14, szerda | Külföld
Donald Trump: a Krím visszaszerzése és a NATO-tagság lehetetlen, de biztonsági garanciákra számíthat Ukrajna
2025. Augusztus 19. 07:48, kedd | Külföld
Donald Trump: elérhetővé vált egy békemegállapodás
Elérhetővé vált egy békemegállapodás az ukrajnai háború lezárására - közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök európai vezetőkkel és a NATO főtitkárával tartott megbeszélésének sajtónyilvános részén.