Hírek
2018. Május 17. 05:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kiskorúakat kényszerített prostitúcióra egy bolgár bűnbanda Spanyolországban

Szüleiktől megvásárolt kiskorú lányokat kényszerített prostitúcióra és lopásra Spanyolországban egy bolgár bűnbanda, amelynek 41 tagját vették őrizetbe a hatóságok - közölte a spanyol rendőrség szerdán.
A tájékoztatás szerint a lányokat hamis ígéretekkel hozták a dél-európai országba Bulgáriából, gyakran a szülők - pénz ellenében adott - írásos beleegyezését megszerezve.
A spanyol fővárosban található lakásokban zsúfolták össze őket, amelyek banki tulajdonúak, és üresen álltak, mielőtt a bűnözők illegálisan elfoglalták volna azokat.
A rendőrségi akció során 14 lányt szabadítottak ki ezekből az ingatlanokból, közülük 12 volt kiskorú.
Az őrizetbe vett bandatagokat, akik bolgár állampolgárok, egyebek mellett emberkereskedelemmel, és kiskorúak szexuális kizsákmányolásával gyanúsítják.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 15:00, vasárnap | Külföld
Kína dömpingellenes intézkedéseket vezet be az unióból importált borpárlatokra
A kínai kereskedelmi minisztérium pénteken dömpingellenes intézkedéseket jelentett be az Európai Unióból származó borpárlatokra, mindezt az Európai Bizottsággal zajló kereskedelmi vita közepette.
2025. Július 04. 21:48, péntek | Külföld
Áram nélkül maradt pénteken délelőtt Csehország jelentős része
Áram nélkül maradt péntek délelőtt és kora délután Csehország jelentős része - közölte az országos villamos hálózatot felügyelő vállalat (CEPS).
2025. Július 04. 20:15, péntek | Külföld
Illegális bevándorlás - Donald Trump: a mezőgazdaságban dolgozó migránsokkal kivételt lehet tenni a kitoloncolások alól
Donald Trump kivételt helyezett kilátásba a mezőgazdasági vállalkozásoknál dolgozó migránsok esetében a kitoloncolások alól - az elnök ezt a szándékát Ohio államban tartott ünnepi beszédében jelezte.
2025. Július 04. 10:57, péntek | Külföld
\"Teljes lezárásra\" tettek felhívást a szerbiai egyetemisták
A szerbiai városok teljes lezárására szólították az embereket a hónapok óta tiltakozó szerbiai egyetemisták, akik pénteken egyebek mellett Belgrád, Újvidék és Nis blokádját tervezik.