Hírek
2019. Október 17. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Kiszáradt kútba dobták a sertéstetemet, felfüggesztett börtönt kaptak
A sertéstetem veszélyes hulladéknak minősül.
Hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt egy év - két évre felfüggesztett - börtönbüntetésre ítélt a Mohácsi Járásbíróság három embert, mert egy kiszáradt kútba dobtak egy 150 kilogrammos sertéstetemet, amely veszélyes hulladéknak minősül - tájékoztatta a Pécsi Törvényszék szerdán az MTI-t.
A közlemény szerint az elsőrendű vádlott több sertést gondozott tavaly augusztusban, azonban az egyik 150 kilogramm súlyú állat elpusztult, a férfi pedig két társával a sertéstartó házának kiszáradt kútjába dobta a tetemet.
A jogerős ítéletet ismertető kommünikében a bíróság felhívta a figyelmet arra, hogy a sertéstetem veszélyes hulladéknak minősül.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában
Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót
Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.
