Hírek
2013. Június 08. 18:06, szombat |
Helyi
Forrás: MTI / MTI Fotó: Kocsis Zoltán
Kitelepítés Pilismaróton – befejeződött az evakuálás

Befejeződött a kitelepítés Pilismarót üdülőövezetében - közölte a honlapján a rendőrség szombat kora délután.
Az ORFK közleménye szerint az életvitelszerűen még a településrészen tartózkodó 38 ember fegyelmezetten hajtotta végre a kitelepítést, amelyre korábban nem csak az érintettek, hanem a rendőrség is felkészült. Az állampolgárok a rendőrökkel együttműködve követték a hatóság rendelkezéseit, rendőri intézkedés nem történt.
Az ORFK ismertette: a rendőrség biztosította a kitelepítésben részt vett szállító járművek felvezetését és akadálytalan mozgását, regisztrálta a kitelepített és a befogadott lakosságot. A visszamaradó vagyon- és értéktárgyak megóvását a rendőrség fokozottan és folyamatosan ellenőrzi. A településen szombaton negyed kettőtől 15 rendőr teljesít folyamatos rendészeti szolgálatot.
A közlemény kitér arra is, hogy a pénteken kitelepített Győrújfalun és közvetlen térségében 223 rendőr garantálja a lakosság visszamaradt vagyon- és értéktárgyainak megóvását. A kitelepítés végrehajtása óta eltelt időszakban a térségből bűncselekmény elkövetéséről nem érkezett bejelentés. A rendőrség folyamatosan fenntartja a fokozott rendőri jelenlétet Győrújfalun.
A kitelepítés kezdetekor, szombat délben Pergel István, Pilismarót polgármestere az MTI-nek azt mondta: a vízállás 797 centiméter. Az üdülőterületen a telefonszolgáltatás 650 centiméternél, az áramellátás 670 centiméternél megszűnt.
Pilismaróton csak a honvédség búvárai mehetnek az átázott gát közelébe - közölte a Magyar Honvédség (MH) Facebook-oldalán szombat délután. A tájékoztatás szerint a Komárom-Esztergom megyei helyszínen folyamatosan dolgozik egy 12 fős csoport; 6 búvár és a segítőik. A katonák feladata, hogy megerősítsék a gátat.
Közölték azt is, a MH 34. Bercsényi László Különleges Műveleti Zászlóalj katonái motorral felszerelt rohamcsónakokkal a rendőrséggel közösen járőröznek a vízzel elöntött területen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 02. 09:38, szerda | Helyi
TÖBB TUCAT BALHÉÉRT FELELHET
A tatabányai nyomozók befejezték az eljárást az ellen a 26 éves férfi ellen, aki lopásokat, rablást, garázdaságot és testi sértést is elkövetett.
2025. Március 25. 23:26, kedd | Helyi
Richter TETT-mesepályázat – Díjazták a legjobb természettudományos meséket
2025. Március 25. 09:58, kedd | Helyi
KERESSÜK A SZEMTANÚKAT ÉS A BALESET OKOZÓJÁT
Az ismeretlen járművezető áttért a szemközti forgalmi sávba, ahol érintőlegesen ütközött egy másik járművel.
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.