Hírek
2014. Március 01. 08:00, szombat |
Helyi
Forrás: lvp/KEMRFK
Kocsmázás után föld alatt ment lopni két férfi Esztergomban

Egy föld alatti csőrendszeren keresztül mentek be az egyik esztergomi cég telephelyére, ahonnan loptak. Emellett más bűncselekmények is a rovására írható az esztergomi és tokodi férfinek.
Laptopot, telefonokat tulajdonított el két férfi egy esztergomi cég telephelyéről. A tulajdonos február 4-én fedezte fel értékei eltulajdonítását. Az esztergomi nyomozók alapos nyomkutatást és részletes adatgyűjtést végeztek, melynek köszönhetően csütörtökön előállították a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható J. Bélát és E. Tamást. A 32 éves tokodi és a 23 éves esztergomi gyanúsított kihallgatásán részletes beismerő vallomást tett. Elmondták, hogy kocsmázás közben merült fel bennük a betörés gondolata és az este folyamán több bűncselekményt is elkövettek. Először a föld alatti csőrendszeren át mentek be egy telephelyre, ahonnan különböző kézi szerszámokat, vastárgyakat tulajdonítottak el. Hazafelé menet ejtették útba annak a cégnek a műhelyét, ahonnan a számítógépet és a mobilokat hozták el. A nyomozás során kiderült, hogy E. Tamás további betöréssel is gyanúsítható. 2013. november 28-án ugyanarra az esztergomi telephelyre hatolt be, ahová társával jutottak be február 3-án. A 23 éves esztergomi férfinál házkutatást tartottak a nyomozók. Otthonában 30 darab kék színű tablettát foglaltak le, melyekről a gyanúsított azt állította, hogy tömegnövelő szerek. A férfival szemben kábítószer-gyorstesztet alkalmaztak a rendőrök, mely pozitív lett, így a lopás bűntett elkövetése miatt ellene indított eljárás mellett kábítószer birtoklás vétség elkövetésével is meggyanúsították. A két férfi a büntetőeljárás során szabadlábon védekezhet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 13:56, szerda | Helyi
FÚZIÓ ’25
Öt szervezet részvételével sikeresen lezajlott vármegyénkben az ez évi Fúzió-gyakorlat.
2025. Október 06. 09:39, hétfő | Helyi
TE DÖNTESZ – VALÓS TÖRTÉNETEKKEL A DROGPREVENCIÓÉRT
a tatai Magyary Zoltán Művelődési Központ adott otthont a Te döntesz című drogprevenciós színházi előadásnak, melynek során több száz középiskolás kapott lehetőséget arra, hogy szembenézzen a drogfüggőség valóságával
2025. Október 02. 11:19, csütörtök | Helyi
Idén először mentor-rezidens párosok is indulhatnak a Richter Érdemérem Díj háziorvosi pályázatán
2025. Szeptember 30. 21:34, kedd | Helyi
Richter TETT Természettudományos Nap Dorogon
A Richter TETT Természettudományos Nap szeptember 25-én Dorogra is eljutott, melynek keretében közel 200 tanuló tíz turnusban vett részt programokon a művelődési házban.