Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2021. Május 10. 08:23, hétfő | Belföld
Forrás: Telex

Könnyen hamisítható a védettségi kártya

Könnyen hamisítható a védettségi kártya

Egy biztonságpolitikai szakértő szerint könnyen hamisítható a védettségi igazolvány. "Egy bankkártyánál gyengébb biztonsági szintű kártya a védettségi igazolvány, tehát ilyen szempontból a hamisítása nem túl bonyolult.

Tarjányi Péter biztonságpolitikai szakértő úgy véli, hogyakik bankkártyák hamisítására specializálódtak, azoknak gyerekjáték egy ilyen védettségi igazolvány előállítása. A kártya hamisítását a magyar törvények szigorúan büntetik: ha valaki a védettségi igazolvánnyal kapcsolatos visszaélést, bűntettet követ el, akkor akár öt évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető.

A magyar kormány februárban döntött a védettségi igazolvány bevezetéséről, eddig már milliók kapták meg a védettségüket igazoló okiratot. A kártya kizárólag személyi igazolvány vagy útlevél felmutatásával együtt érvényes. Miután az oltottak száma május elején elérte a négymillió főt, a kormány enyhítések bevezetéséről döntött: a védettségi igazolvánnyal rendelkezők mozikba, színházakba, vendéglátóhelyekre és focimeccsekre is mehetnek.

Fotó: Nemzeti Népegészségügyi Központ

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 08:00, kedd | Belföld

KÖZGYŰLÉS ELŐTTI BESZÁMOLÓ

A képviselőtestület elfogadta a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetőjének 2024. évi beszámolóját.

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel