Hírek
2014. Május 03. 08:01, szombat |
Helyi
Forrás: Visegrádi Mátyás Király Múzeum
Középkori időutazás – Palotanapok Visegrádon
A visegrádi Mátyás Király Múzeum idén tavasszal ismét megrendezi a Palotanapok elnevezésű programsorozatát, melyet különösen ajánlja iskolai osztályoknak és mindenkinek, aki érdeklődik a középkor iránt.
A Királyi Palota változatos múzeumpedagógia foglalkozásokkal és kiállításokkal várja látogatóit: lesz lovagi torna bemutató, melyet a Szent György Lovagrend tagjai tartanak, meseelőadás Mátyás király történeteiről, gyermekeknek szóló ásatás, fegyversátor, ahol megismerkedhetnek a középkori harcosok felszerelésével, kipróbálhatják az íjászatot, illetve lehetőség lesz megtanulni a reneszánsz korszak kedvelt udvari táncait. A programokhoz csatlakozva tárlatvezetésen vehetnek részt a Királyi palotában és a Salamon-toronyban is.
A visegrádi Palotanapok 2014. évi időpontjai: naponta 9:00-16:00 óráig
- májusban 6., 7., 8., 9., 13., 14., 15., 16., 20., 21., 22., 23., 27., 28., 29., 30.
- júniusban 3., 4., 5., 6., 10., 11., 12., 13., 17., 18., 19., 20.
Bővebb információt az info@visegradmuzeum.hu emailcímen, illetve a 26/398-026/604-es mellék számon kérhetnek az érdeklődők.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
