Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2021. Június 09. 08:54, szerda | Belföld
Forrás: Napi.hu

Közzétették a 2021/2022-es tanév rendjét

Közzétették a 2021/2022-es tanév rendjét

A Magyar Közlönyben jelent meg Kásler Miklós emberi erőforrás miniszter rendelete a 2021/2022-es tanév rendjéről.

A rendelet értelmében a következő tanévben az első tanítási nap 2021. szeptember 1., az utolsó tanítási nap pedig 2022. június 15. lesz.

A tanítási napok száma így száznyolcvanegy napra rúg majd, de a különböző típusú oktatási intézményekben ez változik.

A nappali oktatás munkarendje szerint működő szakgimnáziumban százhetvenkilenc, gimnáziumban és szakiskolában száznyolcvan nappal számolhatnak a tanárok és a diákok.
Az alapfokú művészeti iskolákban és a felnőttoktatásban a tanítási év első és utolsó napját – a tanítási év első és utolsó hetének keretében – az igazgató határozza meg.

Az iskola első évfolyamára a tanköteles tanulókat 2022. április 21–22-én kell beíratni.

A tanítási év első féléve 2022. január 21-ig tart.

Az iskoláknak 2022. január 28-ig kell értesíteni a tanulókat, kiskorú tanuló esetén a szülőket az első félévben elért tanulmányi eredményekről.

Az iskolák utolsó évfolyamán vagy befejező szakképzési évfolyamán az utolsó tanítási nap középfokú iskolákban 2022. április 29., a két évfolyamos rész-szakképesítésekre való felkészítést folytató szakiskolákban 2022. május 31.lesz.

Az iskola által elrendelt rendkívüli szünet akkor sem akadálya a tanítási év lezárásának, a tanuló minősítésének, vagy a magasabb évfolyamra lépésnek, ha az intézmény a kieső tanítási napokat a nemzeti köznevelésről szóló törvény szerint nem tudja teljes egészében pótolni. Az elmaradt tananyagot indokolt esetben a következő tanítási évben lehetőség van pótolni.


Szünetek

Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2021. október 22. a szünet utáni első tanítási nap 2021. november 2.
A téli szünet előtti utolsó tanítási nap 2021. december 21., a szünet utáni első tanítási nap 2022. január 3.
A tavaszi szünetet megelőző utolsó tanítási nap 2022. április 13., a szünet utáni első tanítási nap 2022. április 20-án lesz.

Rendkívüli szünet
Az iskolák – a tanítási év kezdő és befejező napjának változatlanul hagyásával – más időpontban is adhatnak a tanulóknak szünetet, valamint a szünetek kezdő és befejező napját módosíthatják, ha a vonatkozó jogszabály szerint valamely pihenőnapon tartott tanítási nappal az ehhez a szükséges feltételeket megteremti.

A nemzetiségi oktatásban részt vevő iskolák a szünetek időpontjától eltérhetnek, továbbá a tanulók részére extra szünetet adhatnak, ha azt a nemzetiségi hagyományok vagy az anyanemzet hagyományai indokolják. A szünetek napjain, ha azok munkanapra esnek, az iskolának – szükség esetén – gondoskodnia kell a tanulók felügyeletéről. A felügyelet megszervezéséről több iskola közösen is gondoskodhat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot

2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld

Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.

2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk