Hírek
2022. Október 06. 09:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
KSH: augusztusban 14,4 százalékkal nőtt az ipari termelés
Augusztusban az ipari termelés volumene 14,4 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit, munkanaphatástól megtisztítva 9,3 százalékkal emelkedett a termelés, idén augusztusban kettővel több munkanap volt, mint tavaly.
Az előző hónaphoz, júliushoz képest 0,1 százalékkal nőtt a szezonálisan és munkanappal kiigazított ipari kibocsátás - jelentette csütörtökön első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
A termelés két hónap csökkenés után negyedik hónapja nőtt, a 14,4 százalékos éves emelkedés 14 hónapja a legmagasabb.
A termelés bővüléséhez a feldolgozóipari alágak többsége hozzájárult. A járműgyártás kiugróan nőtt az éves összevetésben 34,0 százalékos visszaesést jegyzett alacsony bázishoz képest, azt követően, hogy a jóval mérsékeltebben zsugorodó bázishoz képest júliusban már 16,6 százalékos szárnyalást mutatott. A számítógépek, elektronikai és optikai termékek gyártásának jelentős bővülésében szintén szerepet kaphatott az alacsony, 4,8 százalékos mérséklődést jelző bázis, de júliusban már 14,4 százalékos növekedést ért el az ágazat.
A KSH szintén jelentős emelkedést említett az élelmiszer, ital és dohánytermék gyártása területén is, ahol egy évvel korábban a kétszámjegyű növekedés küszöbére ért a termelés éves növekedése, amely tízhónapos cikluson keresztül fennmaradt, de júniusban és júliusban is tisztes, 9,3, illetve 7,4 százalékos növekedést mutatott.
Az év első nyolc hónapjában 6,1 százalékkal nagyobb volt a termelés, mint a múlt év azonos időszakában, azaz kiugróan magas augusztusi növekedés következtében jelentősen emelkedett a héthavi 4,5 százalékról.
Az augusztusi ipari termelés részletes adatait október 12-én, jövő szerdán közli második becslése alapján a KSH.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 02. 08:40, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 44. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. November 02. 08:37, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen
Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen - közölte Orbán Viktor miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat
Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.

