Hírek
2012. December 28. 12:03, péntek |
Külföld
Forrás: MTI
Külföldi sajtó Magyarországról - A Die Zeit az Együtt 2014 ellenzéki szövetségről
Az Orbán-kormányt kihívó Együtt 2014 ellenzéki koalíciónak a jelenlegi magyar belpolitikában játszott szerepével, egy esetleges jövőbeni ellenzéki pártszövetség választási esélyeivel foglalkozik legfrissebb számában a Die Zeit.
A liberális hamburgi hetilap budapesti beszámolójában úgy látja, hogy az Együtt 2014-nek sikerült kirántania politikai depressziójából a magyar liberális nyilvánosságot.
A lap szerint Orbán programja világos: "Fidesz-Magyarországot" épít, amelyben pártja érdekeit a nemzet érdekeivel azonosítja. A magyar belpolitikában eluralkodó gyűlölködés, a politikai táborok egymás iránti megvetése pedig oda vezetett, hogy sok magyar megundorodott a politikától, és egyáltalán nem akar részt venni a választásokon.
Ezen változtathatna az Orbán-ellenes szövetség, amely Bajnai Gordonban megtalálta a megfelelő vezetőjét is. A "retorikai és politikai szempontból is mérsékelt" volt miniszterelnök most azért küzd, hogy a mozgalomból pártot formáljon. Mert a szövetség csak akkor jelenthet veszélyt az Orbán-kormány számára, ha sikerül a pártalapítás és egyúttal az összefogás az MSZP-vel, ugyanis a megosztott ellenzék Orbán 2014-es választási győzelmének garanciája lenne. Ez az összefogás azonban probléma Bajnai, Juhász (a Milla vezetője) és követőik számára - állapítja meg a lap -, minthogy az MSZP-t sok magyar gyűlöli. A szocialistákkal folytatandó
együttműködés fogja megmutatni, hogy a választók mennyire veszik komolyan a megbékélést - állapítja meg a Die Zeit cikke.
http://www.zeit.de/2012/52/Orban-Ungarn-Volk
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 03. 17:00, péntek | Külföld
Kreml: Moszkva a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amely ellenségesen lép fel vele szemben
Oroszország a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amelynek tevékenysége ellenséges vele szemben - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságíróknak csütörtökön Moszkvában.
2026. Április 02. 07:30, csütörtök | Külföld
Trump: Visszabombázzuk Iránt a kőkorszakba
Iráni konfliktus - Donald Trump: Teherán fegyverszünetet kért, de előbb meg kell nyitni a Hormuzi-szorost.
2026. Április 01. 10:00, szerda | Külföld
Uniós biztos: a tagállamok hangolják össze az olajellátás biztonságát szavatoló intézkedéseket
2026. Március 31. 16:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: "új és ésszerűbb" iráni rezsimmel zajlanak komoly tárgyalások
Donald Trump szerint az Egyesült Államok egy \"új és ésszerűbb\" iráni rezsimmel folytat komoly tárgyalásokat a katonai műveletek lezárásáról - az amerikai elnök erről hétfőn írt internetes bejegyzésében.
