Hírek
2013. Április 22. 13:47, hétfő |
Külföld
Forrás: MTI
Külföldi sajtó Magyarországról - Der Spiegel
A Der Spiegel című német hetilap Atombomba Magyarország ellen? címmel közölt kommentárt hétfőn megjelent számában.
Jan Puhl, a hírmagazin szerzője kiemelte: Orbán Viktor "az Európai Unió páriája", és "veszélyezteti a demokráciát országában". Viviane Reding uniós biztos ezért "atombombával", az úgynevezett hetes cikkely szerinti eljárással fenyeget.
Hozzátette: az esetleges eljárás "katasztrófa lenne Magyarország számára", de a "büntető akció" feltüzelné a "tipikus magyar depresszív +mindenki ellenünk fordult+ típusú nacionalizmust, és összekovácsolná a kormányfőt a néppel". Ugyanakkor az esetleges eljárás kudarca "felmentő ítélet" lenne Orbán Viktor számára.
A Der Spiegel kommentátora hangsúlyozta: „Brüsszel nem engedhet abból, hogy Orbán bűneit elítélje" de az "atombomba" helyett inkább "okos szankciókat" kell alkalmazni, olyanokat, amelyek "nem Magyarországot, hanem csak Orbánt és kormányát sújtják".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld
Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament
Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.
2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld
Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok
Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben
2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.
2026. Január 21. 07:16, szerda | Külföld
Többen megsérültek egy újabb spanyolországi vonatbalesetben
Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben - közölte a katalán rendőrség.
