Hírek
2017. Szeptember 01. 07:48, péntek |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu
Különleges programmal indítja színházi évadát az esztergomi társulat
Szeptember 3-án, vasárnap hivatalosan is megkezdi első évadát a Babits Mihály Kamaratársulat.
A résztvevők 19:30-kor gyülekeznek a Bubik István utcában, majd onnan fáklyákkal, a Babits-házaspár vezetésével, vonulnak a Művelődés Házig, ahol 20 órakor a Jónás könyve, Török Sophie előadásában című darabot láthatja ismét az esztergomi közönség. Az előadás előtt Acsai Roland Radnóti-díjas költő olvassa fel ez alkalomra írt versét.
Rövid visszatekintés a nyárra: augusztus 19-én és 20-án az Árpádok legendája - Ünnepi Históriás Játékok keretében elevenítették meg a társulat tagjai első királyunk esküvőjét és megkoronázását Szakács Tibor, Kéner Gabriella és Báhner Péter színművészek főszereplésével.
Jelenetek egy házasságból című előadásukkal pedig egy alföldi miniturnéra indultak: augusztus 28-án Csongrádon, augusztus 29-án pedig Szegeden tolmácsolta Lanstyák Ildikó e.h. (BBTE Színház és Televízió Kar) Bergman klasszikusát a nagyérdeműnek.
Címlapfotó:MNM Esztergomi Vármúzeuma, Tisza Teátrum

Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 09. 09:01, kedd | Helyi
Így látják saját egészségüket a nők a Richter Gedeon nemzetközi kutatása szerint
2025. November 04. 08:50, kedd | Helyi
Rekordadománnyal zárult a Richter Egészségváros 2025-ös szezonja
2025. Október 15. 13:56, szerda | Helyi
FÚZIÓ ’25
Öt szervezet részvételével sikeresen lezajlott vármegyénkben az ez évi Fúzió-gyakorlat.

