Városlista
2026. május 26, kedd - Fülöp

Hírek

2011. Szeptember 22. 14:37, csütörtök | Kék hírek
Forrás: STOP

Kutatóbúvár halt meg a II. kerületi ház alatt nyíló barlangban

Kutatóbúvár halt meg a II. kerületi ház alatt nyíló barlangban

Halálos balesetet szenvedett egy kutatóbúvár a főváros II. kerületében található, Molnár Jánosról elnevezett barlangban - értesült a HavariaPress.

A 37 éves kutatóbúvár szerdán, merülés közben szenvedett halálos balesetet a barlangban. A férfi életéért háromnegyed órán keresztül küzdöttek, de már nem sikerült újraéleszteni.

A haláleset miatt a Közép-Duna-völgyi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség azonnal felfüggesztette a barlang kutatásáért, illetve a búvárok merüléséért felelős személy engedélyét. A Vidékfejlesztési Minisztérium közlése szerint a közelmúltban már történt baleset a barlangban, a kutatásvezető azonban elhallgatta azt a hatóság elől, ráadásul a mai tragédiáról sem a kutatásvezetőtől értesült a felügyelőség.

A hivatal vizsgálatot kezdeményezett a baleset eltitkolása és egyébfeltárt szabálytalanságok miatt. A II. kerületi Frankel Leó utca 48. szám alatt nyíló, eddig 6 kilométeren feltárt barlangot a nagyközönség egyelőre nem látogathatja, kizárólag kutatási célból merülhettek eddig a búvárok.

SOP

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 25. 15:00, hétfő | Kék hírek

Tüzet nyitott a Fehér Ház közelében egy fiatal férfi, a hatóságok lelőtték

Tüzet nyitott egy 21 éves Maryland állambeli férfi a Fehér Ház közelében szombaton, a Titkos Szolgálat embereivel kialakult tűzpárbajban a támadó meghalt.

2026. Május 24. 11:00, vasárnap | Kék hírek

Tiszaújvárosi robbanás - Foglalkozás körében elkövetett, halált okozó gondatlan veszélyeztetés gyanúja miatt folyik nyomozás

Foglalkozás körében elkövetett, halált okozó gondatlan veszélyeztetés gyanúja miatt folyik nyomozás a Mol tiszaújvárosi üzemének robbanása ügyében

2026. Május 08. 11:00, péntek | Kék hírek

24.hu: iratokat foglalt le az ügyészség az MNB-üggyel összefüggésben az Állami Számvevőszéknél

Házkutatást tartottak és iratokat foglaltak le az ügyészség nyomozói az Állami Számvevőszék (ÁSZ) épületében a Magyar Nemzeti Bankot (MNB) érintő eljárással összefüggésben csütörtökön

2026. Május 03. 14:00, vasárnap | Kék hírek

Letartóztatták a 24.hu főszerkesztőjét megtámadó férfit