Hírek
2016. Január 12. 11:37, kedd |
Helyi
Forrás: sajtóközlemény
Lakatlan ház teteje omlott az útra Esztergomban

Egy üresen álló régi építésű egy szintes családi ház utcafront felőli tetejének egy része leomlott, leszakadt Esztergomban, a Malonyai utcában.
A törmelék veszélyeztette a gyalogos és gépjármű forgalmat. A káresethez az esztergomi hivatásos tűzoltókat riasztották, akik a meglazult, sérült falazatot és vakolatot eltávolították. Az úttestet megtisztították, az építőipari törmeléket a járdára pakolták. A járda és az érintett útszakasz (félpályás) lezárásáról az esztergomi önkormányzat közútkezelő társasága gondoskodott. A helyszínen tartózkodtak a járási hivatal építésügyi hatóságának szakemberei és az általuk kirendelt statikus mérnök is. A statikus mérnök kérésére az épület teljes hosszába eltávolították az őáltala még veszélyesnek ítélt vakolatot, falrészt. Lakosságvédelmi intézkedésekre nem volt szükség. A további teendőkről a polgármesteri és a járási hivatal gondoskodik. Személyi sérülés nem történt.
fotó: Esztergom HTP
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi
Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa
Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.
2025. Július 02. 21:55, szerda | Helyi
Már elérhető a Richter Tudományos Show teljes felvétele
2025. Június 25. 13:01, szerda | Helyi
A Múzeumok Éjszakája egyik legnépszerűbb esztergomi programja idén is a Richter Tudományos Show volt
Izzó tudományos kísérlet, lélegzetelállító fényfestés, csodás orgonakoncert, megelevenedő történelem és elragadó kiállítások .
2025. Június 05. 17:59, csütörtök | Helyi
Nagy döntést hozott a Richter, óriási változás vár Dorogra
Új korszak veszi kezdetét a Richternél – ennek részleteit nemrég jelentette be Magyarország legfontosabb gyógyszeripari vállalata. A Richter Gedeon Nyrt. hatóanyaggyártásának központja Dorog lesz.