Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2018. Május 02. 05:01, szerda | Belföld
Forrás: police.hu - fotó: illusztráció pixabay

Láncfűrésszel fenyegette adósát

Láncfűrésszel fenyegette adósát

Vádemelést javasolnak egy 37 éves mogyoródi férfi ellen a gödöllői rendőrök.

A Gödöllői Rendőrkapitányságon indult eljárás zaklatás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt egy férfi ellen.

A nyomozás adatai szerint a sértett tavaly október 12-én reggel Mogyoród, József Attila utcában közlekedett teherautójával, amikor összetalálkozott a 37 éves helyi lakos K. Péterrel. A sértett kérdőre vonta a mogyoródi férfit, hogy egy korábbi tartozását mikor adja meg. Ezt követően a gyanúsított leakasztotta kerékpárjáról a láncfűrészét, majd beindította és azzal a teherkocsihoz lépett, majd a 66 éves sértett felé tartotta azt, közben bántalmazással fenyegette a férfit.

Az esetről a sértett feljelentést tett a rendőrségen. A nyomozók személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó cselekménnyel fenyegetve elkövetett zaklatás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki a mogyoródi férfit, majd a vele szemben folytatott nyomozás befejezését követően az ügyben keletkezett iratokat vádemelési javaslattal a járási ügyészségnek küldték meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld

Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV

A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.

2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld

Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet

A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.

2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá

Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.