Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2011. November 22. 14:50, kedd | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Lassú, de biztos a népességfogyás

Lassú, de biztos a népességfogyás

Az év első kilenc hónapjában 3,8 százalékkal kevesebb gyermek született, de a halálozások száma is valamivel alacsonyabb volt, mint az előző év azonos időszakában.

Közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden az MTI-vel.

Az előzetes adatok szerint 2011 első kilenc hónapjában 65 539 gyermek született, 3,8 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban. A halálozások száma 95 657 volt, ez 0,8 százalékos csökkenést jelent a 2010. január–szeptemberi időszakhoz képest. Az adatok szerint a természetes fogyás 30 118 fő volt, 1799-cel több az egy évvel korábbinál, így a 2001. évi népszámlálás alapján továbbvezetett népesség becsült lélekszáma a nemzetközi vándorlás figyelembevételével 9 millió 964 ezer volt az időszak végén.

Az első féléves adatok sem voltak valami fényesek. Az akkori KSH-jelentés szerint 2011 első fél évében 41 586 gyermek született, 8 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban. A halálozások száma 66 034 volt, ami 1,6 százalékos emelkedést jelent a 2010. január–júniusi időszakhoz képest. A magyar lakosság lélekszáma 2010-ben esett a lélektaninak nevezett 10 millió fő alá.


Az év első kilenc hónapjában 29 519 házasságkötést regisztráltak, ez a szám 365-tel, azaz 1,2 százalékkal maradt el az egy évvel korábbi adattól. Ezer lakosra csaknem 9 élve születés és mintegy 13 halálozás jutott, ezek az adatok 0,3, illetve 0,1 ezrelékponttal alacsonyabbak az egy évvel korábbinál – olvasható a KSH közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld

Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok

Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.

2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld

Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról

Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.

2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld

Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál

A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -

2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld

NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni