Hírek
2016. November 13. 18:14, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Lehűléssel kezdődik a jövő hét

Lehűlésre kell készülni a jövő héten: a leghidegebb órákban akár mínusz 7 Celsius-fok is lehet, s néhol még napközben is fagypont körül alakul a hőmérséklet. Emellett sokat süt majd a nap, de eső, hó, ónos eső is várható
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Éjszaka Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében szórványosan, hétfőn napközben arrafelé is már csak helyenként alakulhat ki hószállingózás, gyenge havazás. Az ország többi részén hétfőn általában gyengén felhős lesz az ég, csapadék nem valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet 0 és mínusz 5 fok között alakul, de a derült, szélcsendes tájakon néhány fokkal hidegebb is lehet. Napközben 2-6 fokig melegszik a levegő.
Kedden napos idő várható, csapadék nem valószínű. A minimumhőmérséklet mínusz 7 és mínusz 2 fok között, a maximumhőmérséklet 2-6 fok között alakul.
Szerdán elsősorban az ország északi felén várható csapadék; az Északi-középhegység térségében havazás, Észak-Alföldön havas eső, eső, a Dunántúl északi felén többnyire eső valószínű, néhol átmenetileg ónos eső is lehet. A leghidegebb órákban mínusz 7 és mínusz 1 fok között, a napközben 0 és plusz 6 fok között alakul a hőmérséklet.
Csütörtökön helyenként északon még gyenge eső, északkeleten esetleg havas eső lehet, délnyugaton viszont akár hosszabb napos időszakok is lehetnek. A leghidegebb órákban mínusz 2 és plusz 3 fok között alakul a hőmérséklet. Napközben a legtöbb helyen 3-8 fokig, de a naposabb délnyugaton 10-12 fokig melegszik a levegő.
Pénteken több-kevesebb napsütés várható. A Dunántúlon viszont megerősödik, a Kisalföldön viharossá fokozódik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 5, a legmagasabb hőmérséklet 8-14 fok között alakul.
Szombaton is több helyen megerősödik a szél. Emellett a Tiszántúlon csak helyenként, másutt sokfelé várható eső, zápor. A leghidegebb órákban plusz 2-7 fok lehet. Napközben 7-13 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap is több helyen megerősödik a szél, és többfelé várható eső, a Tiszántúlon viszont hosszabb időre is kisüthet a nap, és csak helyenként alakul ki eső, zápor. A minimumhőmérséklet 3-8, a maximumhőmérséklet 8-13 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!
2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld
Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok
ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.
2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld
Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés
Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.
2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre