Hírek
2013. Augusztus 08. 08:14, csütörtök |
Helyi
Forrás: lvp/KEMRFK
Leszorította az őt üldöző rendőröket a drogos esztergomi férfi
Autójával leszorította az őt üldöző rendőröket kedden éjjel egy drogos esztergomi férfi, aki ellen közúti veszélyeztetés és kábítószer-fogyasztás miatt indult eljárás.
Egy gyorshajtót akartak megállítani a rendőrök kedden éjszaka Esztergomban. Az egyenruhások hiába jelezték a járművezetőnek, hogy húzódjon félre és álljon meg, a férfi leszorította az úttestről a megkülönböztető jelzést használó járőrautót és nagy sebességgel elhajtott. A rendőrök nem tudták követni, mert az intézkedéskor megsérült a kocsijuk, de megjegyezték a velük szemben szabálytalankodó sofőr személygépkocsijának rendszámát. Az adatok ellenőrzésekor a járőrök meglepődtek, ők ugyanis egy Hondát akartak megállítani, a rendszámnak azonban a nyilvántartás szerint egy Renault-on kellett volna lennie. Így is megtalálták a férfit. Szerda délután előállították a 22 éves F. Zoltánt és kábítószer-gyorstesztet alkalmaztak vele szemben, mely pozitív eredményt mutatott. A férfi ellen – szabadlábon hagyása mellett – közúti veszélyeztetés bűntett és kábítószer fogyasztás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást az Esztergomi Rendőrkapitányság. A rendőrség emellett a bűncselekményről értesítette a Tatabányai Nyomozó Ügyészséget, mert a rendőri intézkedés során a gyanúsított veszélyeztette az egyenruhások testi épségét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
