Városlista
2026. június 12, péntek - Villő

Hírek

2021. Június 19. 09:33, szombat | Kék hírek
Forrás: Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség

Letartóztatásban marad a férjét szíven szúró tokodi nő

Letartóztatásban marad a férjét szíven szúró tokodi nő

A Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség indítványt tett a letartóztatása meghosszabbítására annak a nőnek, aki 2020. április 19. napján tokodi otthonukban, előzetes szóváltást követően megölte a férjét.

A megalapozott gyanú szerint az ittas állapotban lévő nő 2020. április 19. napján 17 óra körüli időben tokodi lakóhelyükön előzetes szóváltást követően egy 8,5 cm pengehosszúságú késsel szívtájékon szúrta a szintén ittas állapotban lévő férjét. A sértett a szakszerű orvosi ellátás ellenére a szúrás következtében a helyszínen életét vesztette.

A nőt emberölés bűntettének elkövetése miatt hallgatta ki gyanúsítottként a nyomozó hatóság.A Tatabányai Járásbíróság nyomozási bírája az ügyészség indítványára 2020. április 22. napján elrendelte a nő letartóztatását.

A gyanúsítottal szemben 2006. évben is folyt büntetőeljárás súlyos testi sértés bűntettének kísérlete miatt, akkor az egyik fiát szúrta több alkalommal, azonban kis-közepes erővel mellkason.

A Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség indítványozta a nő letartóztatásának további kettő hónappal történő meghosszabbítását tekintettel arra, hogy vele szemben továbbra is fennáll a veszélye annak, hogy szabadlábra kerülése esetén szabadságvesztéssel büntetendő újabb bűncselekményt követne el.

A Tatabányai Járásbíróság nyomozási bírája az ügyészi indítványnak helyt adott és a nő letartóztatását 2021. augusztus 22. napjáig meghosszabbította.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 08. 11:00, hétfő | Kék hírek

Második világháborús bomba került elő Gyulafirátóton

Második világháborús szovjet bomba került elő a Veszprémhez tartozó Gyulafirátóton, a Felső újsoron - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ügyelete vasárnap délután az MTI-vel.

2026. Június 01. 11:00, hétfő | Kék hírek

Magyar busz szenvedett balesetet Dél-Csehországban, többen megsérültek

Egy magyar rendszámú autóbusz és egy szlovák személyautó ütközött össze vasárnap délután Dél-Csehországban – közölte a cseh rendőrség.

2026. Május 27. 07:16, szerda | Kék hírek

BL-döntő - Közel 4 ezer rendőr biztosítja a Bajnokok Ligája budapesti döntőjét

Közel 4 ezer rendőr áll szolgálatban és óvja a közbiztonságot az UEFA Bajnokok Ligája szombati döntőjének napján Budapesten