Hírek
2019. Július 16. 09:53, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Lezuhant és meghalt egy magyar hegymászó a Magas-Tátrában
Lezuhant és meghalt egy magyarországi hegymászó a Magas-Tátrában hétfő este - jelentette az Új Szó című szlovákiai magyar napilap.
A 40 éves hegymászó a lap szerint mintegy 250 métert zuhant.
A hegyimentő-szolgálat tájékoztatása szerint a Kolova-völgyben balesetet szenvedő hegymászó társa kért tőlük segítséget. A mentőakcióban a poprádi légi mentők is részt vettek, de az erős szél és a kedvezőtlen látási viszonyok miatt helikopterrel nem tudták megközelíteni a helyszínt. A hegyi mentők gyalog mentek oda.
A magyar hegymászó holttestét Zár (®diar) községbe szállították, és átadták a rendőrségnek. A másik hegymászót egy menedékházba kísérték - írta az Új Szó.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.
