Hírek
2011. Július 16. 14:21, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Államosíthatják az E.On gázszektorát

Rövidesen tető alá hozhatják a megállapodást az MVM és az E.On között, amelynek értelmében az állami tulajdonú vállalathoz kerülne az E.On gáz-nagykereskedelmi tevékenysége és egyes gáztározók tulajdonjoga.
Korábban a piaci pletykák szerint 800 millió eurót kínált az MVM az E.On-nak, ám a német konszern 1.2 milliárd eurót szeretett volna kapni. Úgy tűnik, a felek megtalálták a kompromisszumos megoldást.
A hírek szerint az állam 21.2 százalékos MOL-pakettje is az MVM-hez kerülne, így az MVM komplett gázvertikumot építhet ki itthon a termeléstől a szállításon át, ráadásul még az érlelődő gáztőzsde is passzolna a portfólióba. Az Equilor elemzői szerint ezzel a lépéssel ismét előtérbe kerülhetnek a politikai kockázatok, nem beszélve arról, hogy ezt követően akár el is porladhat a MOL részvényeseire vonatkozó 10 százalékos szavazati korlát (persze csak az állami tulajdonosra nézve). Bár hasonló spekulációk már hetek óta keringenek a piacon, a mostani lépések ráirányíthatják a figyelmet a MOL vonzerejét érintő pozitív és negatív faktorokra.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 07. 07:35, kedd | Belföld
Lázár János: egy régi és mély sebet gyógyított be a magyarországi M6-os és a horvátországi A5-ös autópálya összekötése
Egy régi és mély sebet gyógyított be a magyarországi M6-os és a horvátországi A5-ös autópálya összekötése.
2025. Október 07. 07:35, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: nem Ukrajna elnöke fog dönteni az EU-csatlakozásról
Nem Ukrajna elnöke fogja eldönteni, hogy országa csatlakozhat-e az Európai Unióhoz, hanem a tagállamok, márpedig a magyar emberek már döntöttek
2025. Október 07. 07:33, kedd | Belföld
NGM: megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról
Megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) hétfőn az MTI-vel.