Hírek
2019. Május 20. 13:00, hétfő |
Helyi
Forrás: ITE
Magyar diétás módszerek: a Regenor diétától az Update-ig
Ahány ház, annyi szokás, és legalább annyi diéta, amire bizony esküsznek azok, akik kipróbálták valamennyit.
A magyar ember bizony szeret enni, és ezt időről időre a szervezete is „észreveszi” – nem véletlen, hogy a magyar népesség számít az egyik legelhízottabb társadalomnak világszinten. Számos diétás módszer létezik manapság is, nézzük a legnépszerűbbeket!
Elsőként a népszerű Regenor diétát említjük, hiszen rengeteg magyar ember remél megváltást ettől az étrendkiegészítőtől. A napi háromszor egy evőkanál bevétele mellett szigorú étrendet ír elő a Regenor kúra a fogyasztójának, így hát már csak az a kérdés merül fel, hogy mi ebben a folyamatban az, amitől ténylegesen megindul a súlyvesztés.
Káposztaleves-kúra. Ez a fogyókúra a világon a legegyszerűbb, és valamiért országunkban igen divatos volt korábban alkalmazni. A titka csupán az, hogy nagyjából csak káposztalevest ehetünk –bár így a kalóriákat igencsak megspórolhatjuk, emésztőrendszerünk lesz az első, aki hosszútávon ki fogja fejezni hálátlanságát.
Testkontroll. A ’90-es években méltán népszerű diéta volt a testkontroll, mely azon alapul, hogy étkezéskor nem keverjük össze a szénhidrátokat a fehérjékkel, délelőtt pedig csak gyümölcsöket és zöldségeket viszünk be. Bár ez a diéta számos embernek bevált, mégsem a legegészségesebb étrendek közé sorolódik. Ennek ellenére hosszútávon tartható, és annyira azért nem káros.
Ez utóbbi azonban nem keverendő össze a 2000-res évek derekán szárba szökkenő 90 napos diétával: a 90 napos ugyanis teljesen a szétválasztáson alapul, olyannyira, hogy szénhidrát napra, fehérje napra, víznapra, és egyebekre van bontva a három hónapos periódus. Talán említni sem kell, hogy ez micsoda károkat képes okozni egy egészséges szervezetben is.
Almalé-kúra. Korábban ugyan nagy visszhangja volt, sajnos sokan követték el azt a hibát, hogy több liternyi almalevet kezdtek inni nap mint nap, azonban kifelejtették a képletből azt, hogy milyen magas cukortartalma, ezzel szemben zéró rosttartalma van a gyümölcsből kinyert lének. További érdekesség volt, hogy a fogyni vágyók tévedésből gyakran vásároltak olyan almalevet, melynek összetételi listáján még a hozzáadott cukor is szerepelt.
Az utóbbi közel 15 évben járványszerűen kezdett el terjedni az Update módszer is, mely egy kódrendszeren alapul. Minden ételt egy kódszámmal látott el a diéta népszerűsítője: az 1-es kódszámúakat egész nap, a 2-eseket délután 3-ig, a 3-as kódúakat kizárólag délig lehetett enni a diéta egy korábbi változatában. Ez sokaknak működött is, így Schobert Norbi nekiállt az 1-es kódú ételek megalkotásához: igyekezett az alapvetően 3-as számmal ellátott ételeket úgy legyártani, hogy azok tápanyagtartalmuk szerint az 1-es kategóriába essenek. Így jöttek létre a diétás kenyerek, nassolni valók, édességek és egyebek.
Ami azonban még senkinek nem ártott, és legtöbbünknek használt is, az az egészséges étrend és az elegendő testmozgás, diéták ide vagy oda!
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 04. 14:07, hétfő | Helyi
K&H: indul a „pénztanárok” versenye
a TikTokon csapnak össze egymással a pedagógusok
2024. Október 01. 12:28, kedd | Helyi
Negyedik alkalommal hívja alkotásra a diákokat a sikeres Richter TETT-mesepályázat
2024. Szeptember 25. 07:52, szerda | Helyi
NAV: szeptember 30-ig igényelhető vissza a külföldi áfa
2024. Szeptember 13. 06:00, péntek | Helyi
PM: az IMF is támogatja a magyar EU-elnökség célkitűzéseit
A Nemzetközi Valutaalap (International Monetary Fund, IMF) szerint a magyar gazdaság növekedése az uniós rangsor élmezőnyében lehet jövőre