Városlista
2026. április 9, csütörtök - Erhard

Hírek

2016. Január 21. 08:22, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Magyarország tavaly 200 millió eurót fordított a bevándorlásra

Magyarország tavaly 200 millió eurót fordított a bevándorlásra

Magyarország tavaly körülbelül 200 millió eurót (60 milliárd forintot) fordított a bevándorlásra, ehhez 7 millió eurónyi uniós támogatást kapott, ez a teljes költség 3,5 százaléka

- mondta Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára az M1 aktuális csatornán csütörtökön.

Az államtitkár felhívta a figyelmet arra, hogy az országba érkező kísérő nélküli kiskorúak ellátásához azonban az ország még szimbolikus támogatást sem kapott az Európai Bizottság migrációs alapjától.

Hozzátette: általában elmondható, hogy más országok jóval nagyobb támogatásokat kaptak a migrációs helyzet kezelésére. Példaként Ausztriát említette.

Rétvári Bence közölte: a magyar intézményrendszerben nagyon kevés, 48 hely volt tavaly az országba kísérő nélkül érkező kiskorúak befogadására, de voltak hosszú hónapok, amikor háromszáz gyermek is élt egyszerre a befogadóállomásokon. Ehhez felújításokra, bővítésekre volt szükség, Magyarország ezt költségvetési forrásból fedezte.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 08. 17:00, szerda | Belföld

Megkezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

Hamarosan megkezdődik a jelenleg legnagyobb magyarországi vasútfejlesztési projekt, a zalaszentiváni deltavágány közel 12 milliárd forintból megvalósuló beruházása - közölte keddi sajtótájékoztatóján Zalaegerszeg polgármestere.

2026. Április 08. 10:00, szerda | Belföld

Vance: Bárki nyeri a választást, együtt fogunk működni vele