Hírek
2016. Február 10. 07:54, szerda |
Sport
Forrás: MTI
Magyarország visszacsúszott az európai kézilabdás rangsorban
Összesítésben öt helyet rontva Magyarország a tizedik az Európai Kézilabda Szövetségnek (EHF) a 2015-ös eredmények alapján készült rangsorában.
A visszaesés elsősorban annak köszönhető, hogy a férfi válogatott tavaly lemaradt a katari világbajnokságról, így értékes ranglistapontokat veszített. A nőknél a felnőttek világbajnoki 11. helyezését kompenzálta a 17 és 19 évesek Eb-szereplése.
A 2015-ös kontinentális rangsorban a magyar férfiak a 16., a nők pedig a hatodik helyen zártak, így alakult ki az összesítésbeli tizedik pozíció.
A 2014-es listán a férfiak még ötödikek voltak, míg a nők a nyolcadikok, és összesítésben Magyarország az ötödik helyen állt.
A legfrissebb EHF-listát a férfiaknál és összesítésben a franciák, a nőknél pedig az oroszok vezetik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 12. 10:00, csütörtök | Sport
Európa-liga - Keane: papíron esélyesebb a Braga, de nyerni akarunk
2026. Március 11. 10:00, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - Egygólos előnyben Sallaiék Szoboszlaiékkal szemben
Sallai Roland csapata, a Galatasaray hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal felálló Liverpoolt a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Március 10. 09:00, kedd | Sport
Százmillió euróra emelkedett Szoboszlai értéke
Százmillió euróra ugrott Szoboszlai Dominik, az angol bajnok Liverpool magyar futballistájának értéke.
2026. Március 09. 07:38, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Nyíregyházi győzelmével újra élen a Ferencváros
A címvédő Ferencváros 3-1-es győzelmet aratott a Nyíregyháza otthonában a labdarúgó Fizz Liga 25. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén, ezzel ismét a tabella élére állt.

