Hírek
2021. Április 28. 18:40, szerda |
Belföld
Forrás: Telex
Május harmadikától újra elvégezhetők az egynapos műtétek
„Május harmadikától újraindulhat az egynapos sebészeti ellátás” – tette közzé Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere szerdán a közösségi oldalán.
A miniszter tájékoztatása szerint a beavatkozások az egészségügyi szolgáltatóknál előzetesen egyeztetett időpontokban történhetnek, rugalmas tervezéssel és a szükséges járványügyi intézkedések betartásával. Fertőzésgyanú esetén az ellátó fekvőbeteg-intézet köteles a betegeket megfelelően izolálni és a koronavírus antigén gyorstesztet elvégezni a diagnózis felállításához.
A járvány miatt felfüggesztett onkológiai szűrővizsgálatok újraindítását szintén csütörtökön jelentette be a miniszter. „A magyar egészségügy az utóbbi hetekben olyan módon jutott túl a koronavírus-járvány harmadik hullámának legkritikusabb szakaszán, hogy valamennyi beteg számára biztosított maradt az ellátás” – írta.
Kásler tavaly novemberben függesztette fel a halasztható műtéteket, hogy ezzel is tehermentesítse a koronavírus-járvánnyal küzdő egészségügyet. A miniszter az egynapos sebészeti ellátások újraindítását február 3-ától rendelte el, majd március 5-én ismét a felfüggesztésükről döntött.
Illusztráció: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 09:16, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor szerint a Tisza, Brüsszel és Kijev titkos paktumot kötött Münchenben
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.

