2024. október 8, kedd - Koppány

2024. Október 08. 13:48, kedd | Sport
Forrás: Hajósi Miklós

MAMS: Izgalmasan zárult az MBH BEFEKTETÉSI BANK Országos Gyorsasági Bajnokság és Kupa esemény utolsó fordulója a Slovakia Ringen!

Szeptember 20-22. között rendezték a bajnokság V. fordulóját a szlovákiai Diósförgepatony mellett fekvő versenypályán.

Az utolsó forduló izgalmakban gazdag, kiélezett versenyeket hozott a motorsport rajongóinak.
A Magyar Motorsport Szövetség (MAMS) Gyorsasági Szakága 2024-ben pénzdíjas bajnokságot szervezett, amelynek utolsó fordulóját a szlovák motorsport szövetség meghívásának köszönhetően, a Slovakia Ringen rendezett meg.
Az év ötödik versenyén rengeteg technikai nehézséggel küzdöttek meg hazánk, nemzetközi mércével nézve kis költségvetésből motorozó versenyzői. Az időjárás kedvező volt, ami lehetővé tette, hogy minden futamot száraz pályán, napsütésben rendezzenek meg. A versenyzők között szoros küzdelmek alakultak ki, ami hatással volt a magyar bajnokság végső pontversenyére.

A hétvége legsikeresebb Magyar Kupa résztvevője 1000-es kategóriában Koczka Tamás lett, aki ezzel az összesített pontversenyt is megnyerte.
„Pénteken 3 szabadedzésen vettünk részt, a legjobb köridőm 2:13:6 volt, amit használt gumival mentem. Szombaton délelőtt zajlott az időmérő, ahol javítottam, a 2:13:2 lett az időm, ami az 5. rajthelyre volt elég. A versenyen használt gumikkal indultam el, ami nem könnyítette a helyzetemet.” – árulta el Tamás.

„Vasárnap délelőtt volt még egy szabadedzés és délután a verseny. Úgy döntöttem, hogy új gumival indulok, mert szerettem volna ezt is behúzni. A rajtom nagyon jól sikerült, de az erős motorok megelőztek. A következő féktávon Budai Csabi megelőzött, mivel 20-30 lóerővel gyengébb a motorom, mint az övé, csak arra kellett koncentrálnom, hogy az 1. és a 3. szektorban jók legyenek a kigyorsításaim, hogy lépést tudjak vele tartani, ami jól sikerült és tudtam vele menni. A 4-5. körben észrevettem, hogy a középső szektorban kezdett belassulni, ami az én szektorom, vagyis technikás és arra a döntésre jutottam, hogy az utolsó körben előzhetem meg, mert ha előbb megelőzöm, az egyenesben visszaelőz az erősebb motorjával. Az utolsó körben végül sikerült megelőznöm Csabit. A versenyben sikerült 2:11:9-es kört mennem, amivel elégedett vagyok.” – értékelte az utolsó fordulón elért teljesítményét.

„A versenyen nagyon jól éreztem magam, az időjárás is nagyon jó volt a pályát pedig kifejezetten szeretem. Jövőre is szeretnék indulni a bajnokságban, de erősebb motorral, remélem bővül a mezőny is, egyre többen részt vesznek a sorozatban. Az újoncoknak a tanácsom, hogy ne erőből és görcsösen motorozzanak, hanem lendületesen. Nagyon sokat kell motorozni, sok nyílt napon való motorozás, pálya ismeret és a köridőből lehet látni, hogy alkalmas már valaki a versenyzésre vagy még gyakorolnia kell.” - fejezte be a hétvége egyik legeredményesebb magyar résztvevője.