Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2016. Január 10. 07:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Már néhány év alatt súlyosan roncsolja az ereket a dohányzás

Már néhány év alatt súlyosan roncsolja az ereket a dohányzás

Már néhány évnyi dohányzás után is kimutatható a nyaki ütőér falának megvastagodása - mondta Csiba László, a Magyar Neurológiai Társaság elnöke szombaton az M1 aktuális csatorna műsorában.

Az elnök, akit a Szívvel a stroke ellen elnevezésű kampány kapcsán szólaltattak meg, elmondta azt is: azoknál, akik abbahagyják a dohányzást, már egy év után kimutatható a javulás.

Szólt arról is, hogy Magyarországon körülbelül szekszárdnyi ember szenved el stroke-ot, vagyis szélütést minden évben, ezek 10-15 százalékánál a problémát valamilyen szíveredetű betegség okozza.

A szívbetegségek okai között megemlítette a magas testsúlyt és a cukorbetegséget is.

Címkék: cigaretta, cigi, dohányzás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld

Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet

Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot

A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben

A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet

2026. Július 22. 07:30, szerda | Belföld

Ellenállási nyilatkozatot tett közzé a Fidesz