Városlista
2026. június 7, vasárnap - Róbert

Hírek

2018. Február 21. 10:13, szerda | Belföld
Forrás: mti

Már száz jelöltet jelentettek be, 19-et nyilvántartásba is vettek

Már száz jelöltet jelentettek be, 19-et nyilvántartásba is vettek

Már száz jelöltet jelentettek be az áprilisi országgyűlési választásra, ebből 19-et (valamennyien a Fidesz-KDNP jelöltjei) már nyilvántartásba is vettek a választási bizottságok.

A Nemzeti Választási Iroda szerda reggeli adatai szerint száz jelöltet jelentettek be eddig, ebből négy az MSZP-Párbeszéd, négy a Jobbik, 92 a Fidesz-KDNP színeiben indul.

A választókerületi választási bizottságok 19 jelölt nyilvántartásba vételéről már döntöttek is, ők valamennyien Fidesz-KDNP-sek. A jelöltek nyilvántartásba vételéről hozott határozatok még nem jogerősek.

Az országgyűlési választáson az indulhat, aki a március 5-ei határidőig összegyűjti az induláshoz szükséges 500 érvényes ajánlást, amelyek gyűjtésére hétfőtől van lehetőségük a jelölteknek és a jelölőszervezeteknek.

A leadott ajánlások ellenőrzésére három napja van az illetékes választókerületi választási irodának, a jelöltek nyilvántartásba vételéről ezután döntenek a választási bizottságok.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld

Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség

Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség

2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend

Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Június 07. 08:44, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát!

Felszólítom Orbán Viktort, hogy állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát és a propagandája által használt gyűlöletbeszédet - írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.