Városlista
2026. augusztus 6, csütörtök - Berta

Hírek

2011. Szeptember 06. 07:17, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Marad a kedvezményes gázár a nagycsaládosoknak

Marad a kedvezményes gázár a nagycsaládosoknak

A nagycsaládosok – akik három vagy több gyermek után részesülnek családi pótlékban – továbbra is kedvezményes áron kaphatják a földgázt a jövő. évben.

A támogatáshoz szükséges kérelmet a szeptember végéig kell benyújtani. A nagycsaládosok a kedvezményben alanyi jogon részesülnek és mellette igényelhetik - az augusztus 31-én megszűnt gáz- és távhőtámogatás helyébe lépő – lakásfenntartási támogatást.

A kedvezményes gázár iránti igényeket - az igénylőlap kitöltésével és a csatolt utolsó havi gázszámla másolatával - a bejelentett lakóhely, illetve tartózkodási hely szerint illetékes Magyar Államkincstár Megyei Igazgatóságához kell eljuttatni. Az igénylőlapot a Kincstár postai úton megküldte az érintett családoknak. Ha valamelyik háztartáshoz nem jutott el, akkor az igénylőlap a Magyar Államkincstár honlapjáról tölthető le, továbbá beszerezhető a megyei igazgatóságoktól és a gázszolgáltatóktól is.


Mint ismert, augusztus 31-ével megszűnt a szociális alapú gáz- és távhőár-támogatás, és beépült a lakásfenntartási támogatásba, amit a fűtéstámogatáson túl többek között lakbérre, albérleti díjra, közös költségre, csatornahasználati díjra, a szemétszállítás költségeire, villanyáram, víz és gázfogyasztás költségeire lehet kérni.

Újdonság az eddigi gyakorlathoz képest, hogy a gázzal és távhővel fűtők mellett azok is igénybe vehetik az új lakásfenntartási támogatást, akik fával, olajjal, szénnel vagy más módon fűtenek. A kérelmeket a helyi önkormányzathoz kell benyújtani, amely jövedelem- és vagyonvizsgálatot végez, és pénzben és/vagy természetben is megállapíthatja a támogatást – tájékoztatott a Nemzeti Erőforrás Minisztériumának család-és ifjúsági ügyekért felelős államtitkársága.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Címkék: gázár

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 06. 07:00, csütörtök | Belföld

Jövő héten kedden lehet a köztársasági elnök választás

A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.

2026. Augusztus 06. 05:00, csütörtök | Belföld

Országosan elérte, Budapesten meg is haladta a 40 Celsius-fokot a legmagasabb hőmérséklet

Országosan 40, Budapesten 43 Celsius-fok volt a legmagasabb hőmérséklet szerda délután, csapadék esélye kizárt - közölte a kormány a szerdai 16 órai, a hőségriasztásról a kormany.hu oldalon közzétett gyorsjelentésében.

2026. Augusztus 06. 04:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány

A mostani energiaválság tanulságaira is válaszolva átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány szerdai ülésén - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán szerda este.

2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld

Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél

Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.