Városlista
2025. október 15, szerda - Teréz

Hírek

2015. Április 17. 06:00, péntek | Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu

Marhaeladás marhalevél nélkül? – Jogász válaszol

Marhaeladás marhalevél nélkül? – Jogász válaszol

Különleges kérdéssel kereste fel egy olvasó az onlinejogsebesz.hu szakértőit. Ne feledje, joga van kérdezni!

Kérdés:

Tisztelt Jogsebész!
Kérdésem a következő. Eladhatja-e a marhalevélen szereplő állattartó az állatot, ha nem ő a tényleges állattartó? Adásvételi szerződés a tényleges állattartó nevén van. A tényleges állattartó az állatokat a saját földtulajdonú legelőjén, az állattartói kötelezettséget betartva 2005-óta tartja, a marhalevélen szereplő személy közreműködése nélkül.(Se anyagi, se fizikális, se érzelmi) Ha eladhatja, milyen jogcímen lehet védelmet kérni az eladás ellen? Segítő válaszát nagyon megköszönöm!

Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Marhalevelet csak a tulajdonos kaphat, és ennek birtokában lehet az állatot eladni. A marhalevél a tulajdonos nevére szól. Ha a nem tulajdonos valamilyen módon ilyen okiratot szerez, akkor elképzelhető, hogy okirathamisítás útján jutott hozzá.
Azt javaslom, hogy keresse fel annak az önkormányzatnak a jegyzőjét, ahol a marhalevelet kiállították, és érdeklődjön a történtekről. Az illetékes rendőrségen is célszerű lenne az elkövetőt feljelenteni.

A kérdésre nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.

A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!

Tisztelettel:
dr. Lendvai Zsuzsa ügyvéd
onlinejogsebesz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld

Jelentősen csökkent az ipari termelés

2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld

Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar

2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K

2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld

Startra készek a turisztikai hitelek

5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.