Hírek
2012. Február 24. 07:01, péntek |
Belföld
Forrás: OrintPress
Meddig emelkedhet az üzemanyagok ára?
Az olajpiacra nehezedő geopolitikai feszültségek miatt a következő hetekben sem fog csökkenni a hazai üzemanyagár.
Habár idén a várhatóan globális szinten lassuló gazdasági növekedés miatt stagnáló kereslet nem indokolja a kőolaj drágulását, az elhúzódó iráni konfliktus tartósan magas szinten tarthatja azt” – mondta Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.
„A tavalyi év rendkívüli kritikus volt az olajexport számára, amikor az észak-afrikai zavargások nyomán a líbiai olajtermelés kiesése fokozottan érzékennyé tette az olaj világpiaci árát a geopolitikai feszültségekre. Habár Líbia olajkitermelése a vártnál gyorsabban indult újra, jelenleg az iráni konfliktus miatt még a tavalyinál is magasabb szintre emelkedett a kőolaj világpiaci ára. Az északi tengeri (brent) olaj ára euróban jelenleg megközelíti a 2008-as csúcsot, miközben forintban már meg is haladta azt” – tette hozzá a befektetési szakember.
„A jelenlegi helyzet azért is kényes, mert amennyiben a kőolaj ára tartósan, akár egy évig is a jelenlegi szinten marad, az nem csak a rendkívül magas üzemanyagárak további növekedését jelentheti, hanem akár 0,5 százalékkal is csökkentheti globális szinten a GDP növekedést. Hazai szinten a benzin és gázolaj árának változását a forint árfolyammozgása is befolyásolhatja, így aki tankolni készül, annak érdemes figyelnie az euró/forint árfolyamot” – hangsúlyozta Horváth István.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: már elérhető a 2027-es költségvetés tervezésének tájékoztatója
A 2027-es költségvetés tervezéséhez kapcsolódó tájékoztató már elérhető.
2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly
Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld
Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat
Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét
2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról
A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.
