Hírek
2011. Augusztus 25. 14:13, csütörtök |
Külföld
Forrás: OrientPress
Még harcolnak Kadhafi emberei
Még mindig nincs meg Kadhafi. A felkelőket képviselő Átmeneti Nemzeti Tanács ezért egy ősi ösztönző bevezetésével akar lendíteni az ügyön.
Vérdíjat tűztek ki a líbiai diktátor fejére. 1,6 millió dollár jár annak, aki segít kézre keríteni az ezredest. Élve vagy halva. Sajnos, nemcsak a felhívás jelzi azt, hogy még mindig vadnyugati viszonyok vannak az észak-afrikai országban.
Még tegnap is külföldi újságírókat raboltak el, és egyelőre nem igazán látszik, hogy gyorsan normalizálódna a helyzet. Bár a felkelők azt állítják, hogy Líbia területének 95 százaléka a birtokukban van, Kadhafi emberei tegnap is ágyúzták Tripoli egyes részeit, sőt, még mindig rengeteg orvlövész rejtőzködik az épületek tetején. Szirtben, Kadhafi szülővárosában is komoly védelmi állások vannak kiépítve. A Nigerrel, Csáddal és Algériával közös délnyugati városokat is Kadhafi emberei ellenőrzik, még.
Az elhúzódó harc ellenére már a Kadhafi-rendszer utolsó külügyminisztere is kilátástalannak tartja a további harcot, szerinte az ezredes már kimerítette minden lehetőségét, és uralma véget ért. Legalábbis a diplomata ezt nyilatkozta a brit 4-es csatornának. Mint mondta, most már nem tartja valószínűnek, hogy Kadhafinak szabad elvonulást engedélyezzenek.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 18. 07:20, kedd | Külföld
Volodimir Zelenszkij és Emmanuel Macron szándéknyilatkozatot írt alá száz Rafale vadászrepülőgép vásárlásáról
Volodimir Zelenszkij ukrán és Emmanuel Macron francia elnök általuk \"történelminek\" nevezett szándéknyilatkozatot írt alá hétfőn Párizsban arról, hogy Ukrajna száz Rafale típusú francia szuperszonikus vadászrepülőgépet vásárol.
2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára
Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen
2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld
A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot
2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld
Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában
Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.
